DieRoten.pl
Reklama

Berisha: Ten gol był wyjątkowym momentem

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

W ramach letniego okienka transferowego do drugiej drużyny Bayernu Monachium trafiło kilku nowych zawodników na sezon 2023/2024.

Wśród nich możemy wymienić między innymi Diona Berishę, który jeszcze kilka tygodni temu występował w Augsburgu. 20-latek podpisał z bawarskim klubem kontrakt do końca czerwca 2025 roku.

Nowy skrzydłowy w zespole Holgera Seitza miał już okazję nie tylko rozegrać debiutanckie spotkanie dla Bayernu II, ale i również strzelić pierwszego gola – w pierwszym starciu ligowym sezonu 2023/24 przeciwko Wacker Burghausen. W rozmowie dla „FCB.de”, młody pomocnik podkreślił, że był to dla niego wyjątkowy moment.

− To był dla mnie szczególny moment - także sposób, w jaki zdobyłem bramkę. Wcześniej wyraźnie ćwiczyliśmy podbiegi na treningach, a potem zadziałało to od razu za pierwszym razem. Zdobycie bramki głową sprawiło, że było to dla mnie jeszcze piękniejsze – powiedział Berisha.

− Po bramce podbiegłem do Davida Dell'Erby. Grałem już z nim w Augsburgu przez ostatnie kilka lat i znam go od czasów U-14. Kiedy strzelił swojego pierwszego gola dla FCA U-23, podbiegł do mnie. Przed pojedynkiem z Burghausen powiedział mi, żebym zrobił to samo w przypadku gola. Tak też zrobiłem (śmieje się). To mój dobry przyjaciel, z którym można porozmawiać także na tematy pozaboiskowe – dodał.

Berisha zdradził również, że mimo krótkiego czasu spędzonego w Monachium, zdołał już się dobrze zintegrować w nowym zespole, a także poznać się lepiej z kilkoma innymi zawodnikami Bayernu II.

− Mieszkamy blisko siebie i regularnie spotykamy się wieczorami. Często robimy coś razem z innymi kolegami z drużyny. Z Tonim, Aseko i Bennym często wychodzimy na kolację lub kawę – podsumował Dion Berisha.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...