DieRoten.pl

Beckenbauer o decyzji Loewa: To nie było w porządku

11.03.2019, 09:47:38
Ł. Skwiot

Choć od decyzji Joachima Loewa minęło już kilka dni, to na temat selekcjonera reprezentacji narodowej Niemiec wypowiadają się kolejne osoby związane z niemieckim futbolem.

Tym razem swoje stanowisko w tej sprawie zabrał legendarny Franz Beckenbauer, który może pochwalić się wieloma osiągnięciami dla kadry narodowej Niemiec – zarówno jako piłkarz, jak i trener. Mowa dokładnie o dwóch mistrzostwach Świata oraz złotym medalu na Euro.

Podczas swojego ostatniego wywiadu były stoper Bayernu Monachium wyraził swoje poparcie dla odsuniętych od reprezentacji piłkarzy. Popularny "Cesarz" jest zdania, że Joachim Loew powinien postąpić bardziej "po ludzku", kiedy zdecydował się na tak ważny krok.

– Z punktu widzenia piłkarzy nie odbyło się to wszystko w porządku. Być może można było znaleźć inną drogę. To trzech niesamowicie zasłużonych piłkarzy – stwierdził Franz Beckenbauer. 

– Osobiście zrobiłbym to w inny sposób, postąpiłbym bardziej po ludzku. Odpowiedni mecz pożegnalny byłby idealnym rozwiązaniem – mówił dalej legendarny zawodnik Bayernu i kadry narodowej Niemiec. 

– Takie bezpośrednie przekazanie informacji zawodnikom, że już nigdy więcej nie zagrają dla reprezentacji jest nieco dyskusyjne. Być może ten sposób postępowania sprawił, że piłkarze byli zawiedzeni decyzją swojego trenera – podsumował Beckenbauer. 

Przypominamy przy okazji, że Joachim Loew stanowczo podkreślił, że zarówno Mats Hummels, Jerome Boateng, jak i Thomas Mueller nie wrócą już do kadry narodowej Niemiec (przynajmniej za jego kadencji).

źródło: Bild.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama12.03.2019 13:31
Mnie też już drażnią te wypowiedzi ale tak to już jest, myślę że to nie koniec i za chwilę ktoś inny się wypowie.
11.03.2019 22:18
Na ten temat powiedziano już wszystko. Nie zachował się Loew jak dla mnie.
11.03.2019 18:11
tak coś od jakiegoś czasu już mam wrażenie, że im dłużej Jogi jest na stanowisku tym gorzej to wygląda... chyba trochę się już niepotrzebnie przeciągnęła ta jego kariera w roli selekcjonera.
11.03.2019 12:41
Strasznie chce stawiac na mlodych a jednego z najlepszych nie zabral na Mundial. Jak na takie doswiadczenie to facet za duzo blednych decyzji podejmuje
11.03.2019 09:56
Decyzja Loewa być może faktycznie kiepska oraz wszystko to w jaki sposób zostało to załatwione.
Jednak całość jest mocno przesadzona. Przecież nikt z tej trójki nie zakończył kariery reprezentacyjnej i zostali odstawieni od kadry przez Loewa. Kto wie co się wydarzy gdy przyjdzie inny sternik Die Mannschaft. Zresztą zakończenie kariery reprezentacyjnej to żadna informacja. Ileż razy było, że ktoś zawieszał po czym wznawiał...

reklama