DieRoten.pl
Reklama

Beckenbauer o decyzji Loewa: To nie było w porządku

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Choć od decyzji Joachima Loewa minęło już kilka dni, to na temat selekcjonera reprezentacji narodowej Niemiec wypowiadają się kolejne osoby związane z niemieckim futbolem.

Tym razem swoje stanowisko w tej sprawie zabrał legendarny Franz Beckenbauer, który może pochwalić się wieloma osiągnięciami dla kadry narodowej Niemiec – zarówno jako piłkarz, jak i trener. Mowa dokładnie o dwóch mistrzostwach Świata oraz złotym medalu na Euro.

Podczas swojego ostatniego wywiadu były stoper Bayernu Monachium wyraził swoje poparcie dla odsuniętych od reprezentacji piłkarzy. Popularny "Cesarz" jest zdania, że Joachim Loew powinien postąpić bardziej "po ludzku", kiedy zdecydował się na tak ważny krok.

– Z punktu widzenia piłkarzy nie odbyło się to wszystko w porządku. Być może można było znaleźć inną drogę. To trzech niesamowicie zasłużonych piłkarzy – stwierdził Franz Beckenbauer. 

– Osobiście zrobiłbym to w inny sposób, postąpiłbym bardziej po ludzku. Odpowiedni mecz pożegnalny byłby idealnym rozwiązaniem – mówił dalej legendarny zawodnik Bayernu i kadry narodowej Niemiec. 

– Takie bezpośrednie przekazanie informacji zawodnikom, że już nigdy więcej nie zagrają dla reprezentacji jest nieco dyskusyjne. Być może ten sposób postępowania sprawił, że piłkarze byli zawiedzeni decyzją swojego trenera – podsumował Beckenbauer. 

Przypominamy przy okazji, że Joachim Loew stanowczo podkreślił, że zarówno Mats Hummels, Jerome Boateng, jak i Thomas Mueller nie wrócą już do kadry narodowej Niemiec (przynajmniej za jego kadencji).

Źródło: Bild.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...