BBL: Bayern wygrywa derbowy pojedynek

Koszykarze Bayernu Monachium pokonali w dzisiejszym derbowym spotkaniu s.Oliver Baskets Wurzburg 98:84 i z przewagą czterech punktów nad Brose Baskets przewodzą w ligowej tabeli.

6314 widzów zgromadziło się dziś w Audi Dome, by obejrzeć starcie liderów Beko Basketball Bundesligi z drużyną Wurzburga. Początek spotkania to wyrównany pojedynek obu "piątek". Pierwsza kwarta zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem gości, a w drugiej monachijczycy zdołali odrobić do swoich rywali zaledwie punkt - 1Q (20:23), 2Q (23:22).

Bawarczycy wskoczyli na swój poziom dopiero w drugiej połowie meczu, a do zwycięstwa poprowadził ich Nihad Djedović, który zdobył w tym spotkaniu aż 31 punktów! Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 25:16, a w ostatniej części meczu podopieczni Svetislava Pesica dobili zawodników z Wurzburga wygrywając 30:23.

FC Bayern Basketball 98:84 s.Oliver Baskets Wurzburg - 20:23, 23:22, 25:16, 30:23

Svetislav Pesić: "To był doskonały mecz z Wurzburgiem. Widać było, że dobrze przygotowali się na mecz z nami. Dziękuję za świetną grę moim zawodnikom, nie było to łatwe po pojedynku w Stambule. Graliśmy bardzo inteligentnie w ostatnich dziesięciu minutach, szczególnie w ofensywie".

Punkty zdobywali: Nihad Djedović(31pkt.), John Bryant(13pkt./3asysty), Robin Benzing(12pkt./4asysty), Chevon Troutman(10pkt.), Lucca Staiger(9pkt.), Malcolm Delaney(8pkt.), Bryce Taylor(8pkt.), Yassin Idbihi(7pkt./7zbiórek)

Kolejny mecz: Czwartek, 27 marca 17:00 - CSKA Moskwa(Euroliga)