Bayern wygrywa 2:0!!

Tak rozpoczyna się rozgrywki! Dzięki wygranej 2:0 (1:0) Bayern Monachium zapewnił sobie wspaniały start w rundę wiosenną. W starciu z trzecią drużyną ligi podopieczni Pepa Guardioli zwiększyli (przynajmniej do sobotniego popołudnia) przewagę nad Bayerem Leverkusen do 10 punktów. Przypominamy, że w środę rozegrany zostanie jeszcze mecz zaległy Gwiazdy Południa z VfB Stuttgart.

Komplet pięćdziesięciu czterech tysięcy widzów (na trybunach obecni było między innymi Joahim Löw oraz Jupp Heynckes) miał okazję oglądać przez dłuższą część meczu wybitną grę Bayernu. Gole dające zasłużone zwycięstwo strzelali Mario Götze (7 minuta) oraz Thomas Müller (karny, 53 minuta). Piłkarze z Mönchengladbach ponieśli w ten sposób pierwszą porażkę w tym sezonie przed własną publicznością, a Bayern ustanowił kolejny rekord: nie przegrał już od 28 wyjazdowych spotkań!

Skład wyjściowy

Guardiola musiał uporać się po raz kolejny z kontuzjami - Franck Ribéry, Bastian Schweinsteiger, Javi Martínez oraz Daniel van Buyten nie mogli zagrać, podobnie jak Holger Badstuber (zerwane więzadła) który pauzuje już ponad rok.  Dodatkowo w kadrze na mecz zabrakło Mario Mandzucika. Matthias Sammer przyznał przed meczem, że Chorwat – nie za specjalnie wyglądał na treningu.

Udało się za to zagrać Philippowi Lahmowi, który ze względu na drobny uraz nie wziął udziału w ostatnim treningu. Dla kapitana Bayernu był to trzy setny mecz w Bundeslidze. Skład Bayernu z meczu z Gladnach różnił się jesynie na jednej pozycji w stosunku do finału KMŚ z grudnia (za Mandzukica wybiegł Götze).

Na ławce zasiadł Arjen Robben, który dopiero przed dwoma dniami dołączył do treningów z drużyną. Holender wykurował rozcięcie, które wykluczyło go z gry na kilka tygodni. Na boisku pojawił się w 79 minucie. Pierwszy raz do kadry meczowej załapał się młody Austriak Ylli Sallahi.

Die Fohlen z kolei wybiegli w tradycyjnym składzie, który zapewnił im wysoką lokatę po rundzie jesiennej. Lucien Favre zmienił jedynie środkowego obrońcę: za Tonyego Jantschke  wybiegł Alvaro Dominguez.

Przebieg meczu

Bayern potrzebował zalednie kilku minut, aby przejąć kontrolę nad meczem na Borussia Park. Goście nie zniechęcili się presingiem gospodarzy zamieniając drugą akcję meczu na gola (Götze w 7 minucie). Dominacja Bayernu miała swoje źródło w pewnej grze i w niezliczonych podaniach na osi Kroos-Lahm-Thiago. Piłkarze Borussi rzadko byli w stanie wyjść poza własną połowę.

Przewaga ta nie dała jednak przed przerwą kolejnych goli. Podczas ostatniego kwadransu większe szanse mieli gospodarze – Neuer dwukrotnie (w 40 oraz 45 minucie) musiał udowodnić dlaczego jest najlepszym bramkarzem świata.

Po zmianie stron podopieczni Guardioli wrócili pewni swego. Thiago (51 minuta) oraz Götze (52 minuta) musieli uznać wyższość świetnego ter Stegena. W 53 minucie bramkarz gospodarza musiał jednak skapitulować przed karnym Müllera, podyktowanym za zagranie ręką. Paradoksalnie to właśnie ten gol dodał skrzydeł die Fohlen. W 64 minucie Neuera uratował słupek. Dla Bayernu okazje stworzyli jeszcze Shaqiri (64 minuta), Alaba (86 minuta) oraz Pizarro (88 minuta). Po końcowym gwizdku widniał jednak zasłużony wynik 2:0 dla Bayernu Monachium.

Borussia M'gladbach - FC Bayern 0:2 (0:1)