Bayern żegna się z UEFA Youth League

Bayern Monachium U-19 nie zdołał awansować do półfinału Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Bawarczycy ulegli na własnym boisku Olympiakosowi Pireus 1:3 i to Grecy powalczą w szwajcarskim Nyonie o awans do finału.

Spotkanie, które było rozgrywane na klubowym kampusie, zgromadziło 1500 widzów. Wśród publiczności byli między innymi Thomas Tuchel, Uli Hoeness, Christoph Freund, Max Eberl czy Jan Christian-Dreesen. Goście również mogli liczyć na solidny wsparcie swoich kibiców, którzy żywiołowym dopingiem wspierali młodych Greków.

Lepiej w mecz weszli właśnie goście, którzy już w 2. minucie spotkania mogli prowadzić, ale Max Schmitt był na posterunku. Bawarczycy powoli dochodzili do głosu i w 14. minucie byli bliscy wyjścia na prowadzenie, ale Jonah Kusu-Asare przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem rywali. Inicjatywy należała do gospodarzy, ale na dobrą sprawę mecz rozstrzygnął się na przestrzeni ośmiu minut, w których “Die Roten” podarowali wręcz rywalom bramki. Najpierw w 32. minucie pomylił się Schmitt, który podał wprost pod nogi rywala, który tylko dopełnił formalności. 5 minut później Papakanellos ograł łatwo na lewym skrzydle dwóch monachijczyków i niemal z linii końcowej posłał futbolówkę nad Schmittem. W 40. minucie było już 0:3. Wydawałoby się w niegroźnej sytuacji Kusu-Asare interweniował na tyle nieporadnie, że piłka trafiła wprost pod nogi Kostoulasa, który precyzyjnym strzałem z okolic linii pola karnego pokonał po raz kolejny bramkarza FCB.

Po przerwie Bayern nie zmiał zamiaru rezygnować i ruszył do odrabiania strat. Wydaje się, że w 53. minucie powinien być rzut karny, kiedy w “szesnastce” powalony został aktywny Lovro Zvonarek, ale gwizdek sędziego milczał. 10 minut później kolejny raz ruszył Zvonarek, który zdecydował się na silny strzał z zza pola karnego. Bramkarz gości zdołał wprawdzie wybronić uderzenie Chorwata, ale nie miał już nic do powiedzenia przy dobitce Roberta Ramsaka.

Bawarczycy dążyli do kolejnych trafień i najbliżej był chyba w 64. minucie Zvonarek, ale jego strzał głową wylądował na słupku. Do końca spotkania Bayern ambitnie szukał bramki, ale koniec końców podopieczni Marica musieli uznać wyższość Olympiakosu.

Schmitt - Scholze, Manuba, Wimmer, Hennig - Zvonarek, Fernández, Asp Jensen (Aséko 46’) - Aznou (Licina 46’), Ramsak, Kusi-Asare

Bramki: 0-1 Mouzakitis (32’), 0-2 Papakanellos (37’), 0-3 C. Kostoulas (40’), 1-3 Ramsak (63’)

Źródło: Własne/fcbayern.com