Bayern zdobywa Superpuchar!

Bayern Monachium pokonał Chelsea Londyn po dramatycznym meczu i zdobył Superpuchar Europy. Ani 90 minut gry, ani dogrywka nie przyniosły rozstrzygnięcia. O zwycięstwie zadecydowała seria rzutów karnych, w której lepsi okazali się podopieczni Pepa Guardioli.

Mecz zaczął się jednak lepiej dla Chelsea - już w 8. minucie spotkania Fernando Torres po podaniu ze skrzydła o Andre Schurrle pokonał Manuela Neuera. Bawarczycy rzucili się do odrabiania strat, a prym w ofensywie wiódł Frack Ribery

Po wznowieniu gry Francuz dopiął swego strzelając bramkę z dystansu w 47. minucie. Druga połowa to ataki pozycyje Bayernu i groźne kontry podopiecznych Jose Mourinho. Swoje sytuacje miały oydwie drużyny, ale bardzo dobrze spisywali się bramkarze. W 85. minucie po bezmyślnym faulu na Mario Gotze drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Ramires. Kolejne emocje miała przynieść dogrywka.

Kibiców zaszokował w 93. minucie Eden Hazard, który po serii błędów defensywy FCBM wyprowadził The Blues na prowadzenie. Od tej chwili jego koledzy cofnęli się bardzo głęboko na swoją połowę i bronili bramki. Przez kolejne minuty Bayern ocierał się o zdobycie wyrównującej bramki, ale fenomenalnie radził sobie Petr Cech. Już rzutem na taśmę, w ostatniej akcji meczu, rezerwowy Javi Martinez zdołał go pokonać. Arcyważny gol padł w zamieszaniu pod bramką.

A więc rzuty karne - wracają demony sprzed dwóch lat, kiedy to górą w finale Ligi Mistrzów w Monachium była Chelsea. Nie tym razem! W ostatniej serii Manuel Neuer zatrzymuje marny strzał młodego Romelu Lukaku, dając Bayernowi triumf w Superpucharze!

FC Bayern: Neuer - Rafinha (56. Martínez) , Boateng, Dante, Alaba - Kroos - Robben (96. Shaqiri), Lahm, Müller (71. Götze), Ribéry - Mandzukic

FC Chelsea: Cech - Ivanovic, Luiz, Cahill, Cole - Ramires, Lampard - Schürrle (87. Mikel), Oscar, Hazard (113. Terry) - Torres (98. Lukaku)

Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja
Frekwencja: 17.686 (komplet)
Bramki: 0:1 Torres (8.), 1:1 Ribéry (47.), 1:2 Hazard (93.), 2:2 Martínez (120.)
Rzuty karne: 1:0 Alaba, 1:1 David Luiz, 2:1 Kroos, 2:2 Oscar, 3:2 Lahm, 3:3 Lampard, 4:3 Ribéry, 4:4 Cole, 5:4 Shaqiri, Neuer broni strzał Lukaku
Żółte kartki: Ribéry, Boateng / Cahill, David Luiz, Torres, Lukaku, Cole, Ivanovic
Czerwona kartka: Ramires (85./druga żółta kartka po faulu na Götze)