DieRoten.pl
Reklama

Bayern zarobił już ponad 100 mln euro!

fot. Photogenica
Reklama

Podczas gdy na krajowym podwórku monachijczycy spisują się kiepsko w tym sezonie, to inaczej sprawy się mają w Lidze Mistrzów.

Nie dalej jak wczoraj późnym wieczorem, monachijczycy rozegrali swoje dziesiąte oficjalne spotkanie w rozgrywkach Champions League. Tym razem rywalem bawarskiego klubu była drużyna Arsenalu, gdzie obowiązki trenera pełni Mikel Arteta.

Jak już informowaliśmy wcześniej, podopieczni Thomasa Tuchela pokonali londyńczyków 1:0 i tym samym zameldowali się w kolejnym etapie rozgrywek. W półfinale ich rywalem będzie natomiast Real Madryt, z którym monachijczycy wielokrotnie mieli już okazję rywalizować w Lidze Mistrzów.

Patrząc z kolei na awans pod względem finansowym, to na konto bawarskiego klubu wpłynęło dodatkowo 12,5 mln euro. W związku z tym łączny dochód FCB w tej edycji LM wynosi już dokładnie 97,52 mln euro.

Trzeba jednak mieć na uwadze, że do sumy tej należy jeszcze doliczyć wpływy ze sprzedaży biletów w domowych spotkaniach oraz środki z tak zwanego „marketpool”, co w sumie powinno dać dodatkowe kolejne 30 mln euro. Tym samym Bayern może pochwalić się już zarobkiem około 127,52 mln euro!

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...