DieRoten.pl

Bayern zapewnił sobie prawo do odkupu Sieba

30.06.2022, 07:43:45
Wirestock Creators / Shutterstock.com

W ostatnich kilku dniach, klub ze stolicy Bawarii potwierdził odejście kilku młodych i utalentowanych piłkarzy z drugiej drużyny FCB.

Mowa przede wszystkim o odejściu takich graczy jak Christian Fruechtl, Ron-Thorben Hoffmann, Christopher Scott, czy też Armindo Sieb, który ma za sobą bardzo udaną rundę wiosenną.

Jeśli mowa o ostatnim z wyżej wspomnianych piłkarzy, to 19-latek przeniósł się do drugoligowego zespołu SpVgg Greuther Fuerth, z którym podpisał kontrakt do końca czerwca 2025 roku. Jeśli mowa o kwocie odstępnego, to żadna ze stron nie udzieliła informacji na ten temat.

− Jak wszyscy wiecie, odchodzę z klubu i podejmuję nowe wyzwanie. Dziękuję za te wspaniałe 2 lata i życzę klubowi wszystkiego najlepszego. Dzięki za wszystko Bayern – pożegnał się Sieb w swoich social mediach.

Mimo wszystko według informacji niemieckiego magazynu „Kicker”, monachijczycy mieli zapewnić sobie prawo do odkupu Sieba w przyszłości – skauci oraz kierownictwo Campusu FCB ma zamiar bacznie śledzić rozwój 19-letniego pomocnika.

Armindo Sieb

Niemiec do młodzieżówki Bayernu trafił latem 2020 roku na zasadzie wolnego transferu z TSG Hoffenheim. W trakcie swojej przygody z FCB, licząc wszystkie zespoły, rozegrał w sumie 54 spotkania, w których to strzelił 17 bramek oraz zanotował 9 asyst. Warto odnotować, że jedno z tych spotkań zaliczył w pierwszej drużynie.

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)30.06.2022 18:56
Jeśli się rozwinie to znów sięgniemy głęboko do kieszeni.
30.06.2022 10:19
To tak bardziej na wszelki wypadek. Bo nie sądzę, by kiedykolwiek tu zagrał,
30.06.2022 08:22
Bayern objął słuszną drogę zapewniając sobie prawo odkupu do ostatnio sprzedanych młodych zawodników. Bayern to nie bvb i nie może pozwolić sobie na wdrażanie młodzieży do pierwszej 11, a taki Davies czy Musiala to wyjątki.