Bayern Monachium planuje rozegranie zaległego meczu towarzyskiego z RB Lipsk, który jest elementem porozumienia transferowego dotyczącego Juliana Nagelsmanna.
Bayern Monachium planuje rozegranie meczu towarzyskiego z RB Lipsk w połowie sierpnia – informuje ,,Bild”. Spotkanie ma być częścią ustaleń zawartych przy transferze Juliana Nagelsmanna do bawarskiego klubu w lipcu 2021 roku. Wówczas Bayern sprowadził młodego szkoleniowca, płacąc za niego rekordową kwotę odstępnego dla trenera.
Porozumienie między klubami obejmowało nie tylko opłatę transferową, która mogła wynieść do 25 milionów euro, ale również dodatkowy mecz towarzyski. Zgodnie z ustaleniami część dochodu z tego spotkania ma trafić do RB Lipsk jako forma dodatkowej rekompensaty finansowej.
Planowane starcie ma odbyć się w okresie przygotowawczym przed nowym sezonem, kiedy drużyny rozgrywają sparingi. Dla Bayernu będzie to element przygotowań sportowych, a dla Lipska również okazja do uzyskania dodatkowych wpływów wynikających z wcześniejszego transferu szkoleniowca.
Komentarze