DieRoten.pl
Reklama

Bayern zagra sparing na stadionie NFL latem?

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Choć do zakończenia sezonu 2021/22 pozostało jeszcze sporo czasu, to wiele klubów już od tygodni pracuje nad organizacją przygotowań do nowej kampanii 2022/23.

Jeśli mowa o klubie ze stolicy Bawarii, to według niedawnych doniesień dziennikarza Christiana Falka, monachijczycy planują latem udać się na letnie tournée po Stanach Zjednoczonych.

Celem mistrzów Niemiec ma być przede wszystkim Waszyngton. Ponadto „Bawarczycy” będą chcieli po raz pierwszy udać się również do Meksyku. Jak to zwykle bywa, oprócz wydarzeń sponsorskich, klub rozegra również kilka spotkań towarzyskich.

Jeśli wierzyć informacjom „Green Bay Press-Gazette”, to już trwają pierwsze rozmowy w kwestii organizacji sparingu – The Green Bay Packers (ekipa z NFL) ma być na swoim stadionie gospodarzem starcia pomiędzy Bayernem Monachium a Manchesterem City.

Póki co nie ujawniono żadnych szczegółów, ale pojedynek ten miałby odbyć się lipcu bieżącego roku. Można zakładać, że mecz ten odbędzie się w ramach International Champions Cup, podobnie jak to miało zresztą miejsce w przypadku poprzednich tournée FCB.

Dziennikarz Rich Ryman donosi, że amerykański klub ogłosi więcej szczegółów, kiedy wszelkie umowy zostaną już dopięte na ostatni guzik. Warto podkreślić, że miejscem boju „Bawarczyków” z „Obywatelami” będzie Lambeau Field, który może pomieścić 81 441 widzów.

Źródło: GB Press-Gazette
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...