DieRoten.pl
Reklama

Bayern z rekordowym wynikiem finansowym za sezon 16/17!

fot. Własne
Reklama

Nie bójmy się tego powiedzieć − Bayern Monachium to istny potwór finansowy! Monachijczycy z roku na rok mogą pochwalić się co raz to większymi wpływami − nie inaczej było w sezonie 2016/17!

Bayern Monachium może pochwalić się rekordem finansowym za sezon 2016/17. Jak się okazuje obrót w minionym sezonie klubu ze stolicy Bawarii wyniósł dokładnie 640,458 milionów euro!

Marża zysku postępowała również w niezwykle pozytywny sposób, gdy zyski przed opodatkowaniem wzrosły o 22,2% do kwoty 66,2 milionów euro! Zysk po opodatkowaniu wyniósł 39,19 miliona euro, co w porównaniu do poprzedniego roku oznacza wzrost o 18,6 procent!

Nasze odpadnięcie z ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Realem Madryt i brak finału Pucharu Niemiec kosztował nas około 25 milionów euro. Mimo wszystko nadal byliśmy w stanie zyskać i pozostać jednym z najlepiej wpływowych klubów w Europie. To co ważniejsze od faktu wzrostu naszych wpływów, to fakt, iż nasza marża zysku wrosła. Pod tym względem ujrzeliśmy dwucyfrowe liczby we wszystkich ważnych wskaźnikach. Źródła naszych wpływów pozostają niezmienione, co pozostawia nam pewność, że dalej będziemy kontynuować swoją niezależność bez względu od jakichkolwiek zależności − powiedział dyrektor finansowy FCB, Jan-Christian Dreesen.

Swojego zadowolenia ze wyników finansowych nie kryje również prezes klubu, czyli Karl-Heinz Rummenigge, który prowadzi monachijski Bayern już od wielu lat. Jak się okazuje od momentu przejścia klubu w stan spółki z ograniczoną odpowiedzialnością  przychody wzrosły 4-krotnie!

− Nasze początkowe przychody rzędu 162,7 milionów euro wzrosły czterokrotnie, podczas gdy liczba członków potroiła się do liczby 290,000. Nasza decyzja mimo obaw o przejściu w stan spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w 2002 roku była nie tylko ważnym krokiem w kwestii budowy stadionu, ta decyzja była również trafna i pionierska − zauważył Rummenigge.

Mimo gwałtownego rozwoju na finansowym rynku piłkarskim i wzrostu opłat transferowych, które obecnie liczone są nawet w milionach euro prezes "Die Roten" potwierdził, że aspiracje Bayernu Monachium pozostają niezmienione.

Pragniemy być mistrzami Niemiec, chcemy także liczyć się i walczyć o tytuł Ligi Mistrzów. W tym sezonie wydaliśmy 100 milionów euro na wzmocnienia, co z naszej perspektywy jest sporym wydatkiem. Mamy jasno określoną strategię i filozofię, której mamy zamiar dalej się trzymać − mówił dalej prezes "Bawarczyków".

Pod koniec swojego przemówienia Rummenigge podkreślił, że klub nie ma zamiaru skupiać się tylko na wyławianiu i rozwijaniu talentów ze szkółki piłkarskiej, ale przede wszystkim kontynuowaniu poszukiwań odpowiednich zawodników na rynku transferowym.

Nasza akademia piłkarska dostarczy nam młodych talentów, ale będziemy również kontynuować poszukiwania i zatrudnianie odpowiednich zawodników na rynku transferowym zakończył "Kalle".

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...