Bayern wygrywa w sparingu

Dwa tygodnie przed startem Bundesligi zespół prowadzony przez Juppa Heynckesa wziął udział w kolejnym spotkaniu towarzyskim. Tym razem Bawarczycy mierzyli się w Pasawie (niem. Passau) z fanklubami Red Bulls Taubenbach  i Mia san mia Schalding l.d. Donau / Passau.

Na Dreiflüssestadion przybyło 19 tysięcy widzów, którzy obejrzeli 17 bramek. Do przerwy Bayern wygrywał 6:0, a mecz zakończył się wynikiem 15:2. Najwięcej bramek zdobył Mario Gomez (5), trzy trafienia dorzucił Thomas Müller, a po dwa razy do siatki rywala trafili Nils Petersen i Toni Kroos. Zdobyczą bramkową mogą pochwalić się również Arjen Robben, Bastian Schweinsteiger i Daniel van Buyten.

W składzie FCB zabrakło jedynie lekko chorego Holgera Badstubera. Z kolei nowy nabytek rekordowego Mistrza Niemiec, Jérôme Boateng, rozegrał swoje pierwsze pełne 90 minut w trykocie Bayernu.

Jak można się było spodziewać, Heynckes zrobił kilka roszad w wyjściowej jedenastce porównaniu z spotkaniem przeciwko FSV Mainz w ramach Liga total! Cup. Nils Petersen, Toni Kroos, Arjen Robben i Bastian Schweinsteiger zapewnili pewne 6:0 po pierwszych 45 minutach.

Po zmianie stron na murawę wyszła niemal inna drużyna. Jedynie Boateng i Alaba nie zostali zdjęci przez trenera. Druga połowa także toczona była pod dyktando Bawarczyków, którzy zdobyli 9 bramek. Największe owacje przypadły jednak strzelcom dwóch bramek dla gospodarzy, którzy na pewno nigdy nie zapomną tego dnia.

Fanclub Passua - FC Bayern 2:15 (0:6)

FC Bayern
Neuer (46. Riedmüller) - Rafinha (46. Pranjic), Boateng, Alaba, Contento (46. Lahm) - Tymoshchuk (46. Van Buyten), Schweinsteiger (46. Luiz Gustavo) - Robben (46. Usami), Kroos (46. Müller), Ribéry (46. Olic) - Petersen (46. Gomez)
Widzów        19 000
Bramki Gomez (5), Müller (3), Petersen (2), Kroos (2), Robben, Schweinsteiger, Van Buyten

źródło: fcb.de