Bayern wygrywa 2:0 z Jeną.

Bilans meczowy Bayernu Monachium podczas tegorocznego okresu przygotowawczego w dalszym ciągu pozostaje pozytywny! Podczas spotkania z FC Carl Zeiss Jena Bawarczycy okazali się ekipa mocniejszą, wygrywając 2:0, dzięki golom Nielsa Petersena oraz  Davida Alaby. Dla FC Bayernu Monachium był to już 3 wygrany mecz, wcześniej pokonane zostały – reprezentacja Trentino (15:0) oraz reprezentacja Kataru (4:2). Dziś, Bawarczycy mogli wygrać o wiele wyżej, ale tylko słaba skuteczność nie pozwoliła nawet na dwucyfrowy wynik FCBM.

Podopieczni Juppa Heynckesa grali przed kompletem widzów na stadionie Ernst-Ablbe-Sportfeld (12641 widzów). Pierwsza bramka padła w 54 minucie i była dziełem Alaby, druga padła w 70, a jej autorem był były gracz Jeny – Petersen.

Trenr nie zawiódł swoich kibiców, a na boisko wybiegła na początku najsilniejsza „11tka” Bawarczycków:

Neuer
Rafinha – Badstuber  - van Buyten – Lahm(C)
Schweinsteiger – Gustavo
Robben – Müller – Ribery
Gomez

Do Jeny nie wyjechali Butt oraz Breno, którzy borykali się z kontuzjami. Zawodnicy już od pierwszych minut zamknęli gospodarzy na ich własnej połowie. Pierwszy, bramkarza mógł pokonać Robben, ale jego strzał o włos minął bramkę. Najlepsza okazją pierwszej połowy był strzał Riberyego, który w 36 minucie uderzył w poprzeczkę.

Bawarczycy druga połowę zaczęli nową czwórka ofensywną:

Neuer
Alaba – Kroos – Ribery
Petersen

O mały włos sensacyjnej bramki nie zdobył Manuel Neuer(!), który wybijając piłkę z własnego pola karnego uderzył tak potężnie, że aż doleciała do bramki przeciwnika. Tylko dobry refleks Siefkesa uratował Jenę przed utratą gola.

Wieczór, nie był udany jedynie ze względów sportowych. Ten mecz był zorganizowany specjalnie po to, by wesprzeć finansowo klub z Jeny. Cieszymy się bardzo, że przyjechali do nas Bawarczycy, którzy w ten sposób wsparli nas w drodze do uzdrowienia naszych finansów – powiedział Rainer Zipfel, prezydent Jeny.

W ramach podziękowania Christian Nerlinger otrzymał bukiet kwiatów oraz czek na 100 Euro, który powędrował do fundacji Dominik-Brummer.

Carl Zeiss Jena - FC Bayern 0:2 (0:0)

Carl Zeiss Jena: Berbig (59. Siefkes) - Schulz, Landeka, Schmidt, Stiefkes - Hähnge (67. Grüneberg), Maul, Simak (82. Pichinot), Ronneburg (46. Voigt) - Doro (64. Ullmann), Miatke (72. Fries)
Rezerwa: Zickert

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Van Buyten, Badstuber, Lahm (67. Contento) - Schweinsteiger (67. Pranjic), Luiz Gustavo (67. Tymoshchuk) - Robben (46. Alaba), Müller (46. Kroos), Ribéry (72. Olic) - Gomez (46. Petersen)

Sędzia: Peter Gagelmann (Bremen)
Widzów: 12.641 (komplet)
Bramki: 0:1 Alaba (54.), 0:2 Petersen (70.)