DieRoten.pl

Bayern wspiera kobiety z całego świata

25.11.2021, 07:48:28
J. Plenio / Pexels

Podobne artykuły

25 listopada jest umowną datą Międzynarodowego Dnia Walki z Przemocą Wobec Kobiet. Podobnie jak przed rokiem, Bayern postanowił wesprzeć kobiety z całego świata.

reklama

reklama

Z okazji obchodzonego dziś na całym świecie Światowego Dnia Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet, Bayern Monachium potwierdził, że w godzinach od 17:00 do 23:00, Allianz Arena zostanie oświetlona na pomarańczowo.

W ten sposób klub ze stolicy Bawarii potwierdza, że w pełni popiera światową inicjatywę „ZONTA Says NO”, której celem jest nie tylko walka z dyskryminacją, ale i również przemocą wobec kobiet oraz dziewcząt. Prezydent FCB, czyli Herbert Hainer potwierdził, że mistrzowie Niemiec pragną pomóc w podnoszeniu świadomości na ten temat.

Herbert Hainer (prezydent FCB):

− Chcemy stanąć w obronie tej ważnej kwestii społecznej i podnieść świadomość w dłuższej perspektywie. Przemoc ze względu na płeć jest i pozostaje tematem tabu w naszym społeczeństwie, a Światowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet jest corocznym przypomnieniem dla ludzi na całym świecie. My jako Bayern chcemy pomóc w podnoszeniu niezbędnej świadomości na ten temat tabu.

Prof. dr Hoda Tawfik (prezydent ZONTA w Monachium):

W Niemczech co drugi lub trzeci dzień umiera kobieta w wyniku przemocy domowej. Musimy wreszcie uznać, że nie mamy do czynienia po prostu z „przestępstwami w związkach”, ale z poważnym problemem społecznym.

W komunikacie klubowym możemy jeszcze przeczytać, że pod patronatem ZONTA, ponad 20 budynków w całym Monachium zostanie podświetlonych na pomarańczowo (w tym Allianz Arena, BMW Welt, Gasteig czy chociażby lotnisko w Monachium).

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (4)

reklama27.11.2021 15:47
Trochę propagandowa sieczka. Ale trzeba iść z duchem czasu.
25.11.2021 22:24
Popieram takie akcje i jestem dumny że Bayern też:)
25.11.2021 13:23
Bayern zawsze po dobrej stronie mocy.
25.11.2021 09:54
Bardzo ważny temat i Bayern jak zawsze wspiera takie słuszne akcje.