Bayern w II rundzie DFB Pokal!

Rozpoczęcie sezonu pierwszym meczem o punkty można uznać za udane! W poniedziałkowy wieczór Rekordowy Mistrz Niemiec okazał się ekipą silniejszą, od drugoligowego zespołu Eintracht Braunschweig, wygrywając mecz I rundy Pucharu Niemiec 3:0 (2:0). Będąc lepszą ekipą zdecydowanie zasłużył na awans do kolejnej rundy, która zostanie rozegrana między 25 a 26 października.  Bawarczycy swojego przeciwnika poznają już w sobotę.

Eintracht-Stadion wrzał na ulicy Hamburskiej, goszcząc komplet 24 000 widzów. Jednak goście szybko pokazali kibicom gospodarzy, kto tu rządzi. Na początek passę z poprzedniego sezonu podtrzymał Mario Gomez, który jak na Króla Strzelców przystało nie zmarnował okazji na zdobycie gola z rzutu karnego, zapewniając już w 9 minucie prowadzenie 1:0 dla murowanego faworyta do awansu. Kolejne trafienie przypadło dzisiejszemu solenizantowi – Bastianowi Schweinsteigerowi, który w 39 minucie, również po rzucie karnym, podwyższył wynik na 2:0. Trzeci gol, w 83 minucie, przypadł wspaniałemu Thomasowi Müllerowi, który rozegrał fenomenalne spotkanie.

Skład:

Jupp Heynckes na pierwsze ważne spotkanie tego sezonu desygnował na boisko ośmiu (!!!) reprezentantów Niemiec. Manuel Neuer ustał w bramce, Philipp Lahm w roli kapitana zagrał na lewej obronie, Holger Badstuber wraz z Jerome Boatengiem utworzył parę stoperów, a na prawej zagrał Brazylijczyk Rafinha. Jako „szóstka” zagrał kolejny gracz z południowej Ameryki Luiz Gustavo, który partnerował Bastianowi Schweinsteigerowi. Na skrzydła zagrali Austriak David Alaba oraz kolejny reprezentant Niemiec – Thomas Müller. W roli klasycznej „dziesiątki” zagrał  Toni Kroos, przed którym wybiegł w roli środkowego napastnika Mario Gomez.

Trener Torsten Lieberknecht nie widział potrzeby zmiany swojej wyjściowej „11tki”, która dzięki dwóm zwycięstwom w dwóch meczach przodowała w tabeli 2 Bundesligi.

Przebieg spotkania:

Bawarczycy już na starcie spotkania byli bardzo skoncentrowani. Gracze Braunschweig nie byli w stanie przełamać dobra grę kombinacyjną gości, przez co tylko momentami opuszczali własna połowę. Logiczną konsekwencją takiego stanu było trafienie Gomeza na 1:0 już w 9 minucie spotkania, po którym rozpoczął się mecz na jedną bramkę. Taki obraz nie zapewnił jednak wysokiego prowadzenia już na samym początku.

Pierwszy raz gospodarze zaatakowali dopiero po 20 minutach. Zagrożenie stworzył wtedy (27 minuta) kapitan drużyny, Dennis Kruppke, który nie uderzył jednak precyzyjnie. Więcej szczęścia miał 12 minuta później Bastian Schweinsteiger, który podwyższył wynik na 2:0.

Bawarczycy swoją dominacje utrzymali również po zmianie stron. Defensywa działała dobrze, a w ofensywie co rzusz dochodziło do prób pokonania bramkarza przeciwników. Jednak ani Alaba (56 minuta) ani Gomez (59 minuta) nie zdołali podnieść wyniku. Gospodarze z kolei ani razu nie wypracowali sobie sytuacji na zdobycie gola. Ostania bramkę wieczoru zdobył wyśmienity Müller, który pięknym lobem ustalił wynik na 3:0 dla FC Bayernu.

Ciekawe momenty:

9 minuta: 1:0 dla Bayernu. Świetna gra kombinacyjna Kroosa i Müllera. Jednak bramkarz gospodarzy fauluje tego drugiego. Rzut karny bezbłędnie wykorzystuje Gomez.

21 minuta: piękne dośrodkowanie Kroosa który dosięga głowy Badstubera. Niestety, piłka mija następnie bramkę o metr.

27 minuta: rzut wolny Nico Zimmermanna, który dosięga Kruppke. Piłka mija jednak bramkę.

35 minuta: Müller pięto podaje do Rafinhy, który dośrodkowuje na piaty metr. Niestety, piłka nie trafia do nikogo.

39 minuta: 2:0! Kolejna bramka z rzuty karnego, oraz kolejna po faulu na Müllerze. Tym razem do siatki trafia Schweinsteiger.

54 minuta: Mocny strzał z dystansu Kroosa, który mija jednak bramkę.

56 minuta: świetne podanie Badstubera do Alaby, który z ostrego kąta bezskutecznie próbuje lobować bramkarza.

58 minuta: Schweinsteiger, Kroos oraz Gomez bawią się wręcz przeciwnikami na polu karnym, jednak strzał tego trzeciego okazuje się ostatecznie zbyt słaby.

65 minuta: kontra w wykonaniu gospodarzy. Boland urywa się obrońcom, którzy na szczęście ponownie go doganiają, wybijając piłkę na aut.

83 minuta: 3:0 dla Bayernu! Müller przedłuża lobem strzał Bastiania, trafiając po raz ostatni tego dnia.

Statystyki:

Eintracht Braunschweig - FC Bayern 0:3 (0:2)

Eintracht Braunschweig: Petkovic - Bohl (73. Kessel), Henn, Correia, Reichel - Theuerkauf - Zimmermann (70. Fetsch), Kruppke, Vrancic (61. Pfitzner), Bolland - Kumbela

FC Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng (90. Van Buyten), Badstuber, Lahm - Luiz Gustavo, Schweinsteiger - Müller, Kroos (88. Pranjic), Alaba (81. Tymoshchuk) - Gomez

Ławka rezerwowych: Butt, Contento, Petersen, Olic

Sędzia: Felix Zwayer (Berlin)

Widzów: 24.000 (komplet)

Bramki: 0:1 Gomez (9. rzut karny), 0:2 Schweinsteiger (39., rzut karny), 0:3 Müller (83.)
Żółte kartki: Pfitzner / Boateng