Bayern vs Hoffenheim: Grad bramek gwarantowany

Po rozegraniu boju w Lidze Mistrzów w ramach sezonu 2022/23, podopieczni Thomasa Tuchela po króciutkiej przerwie przystępują do kolejnego starcia, tym razem na krajowym podwórku.

Dokładnie o 15:30 zespół rekordowego mistrza Niemiec zagra z drużyną TSG Hoffenheim, która ograła kilka dni temu ekipę Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 Tradycyjnie z okazji nadchodzącego spotkania, oficjalny serwis Bayernu przygotował garść faktów i ciekawostek przedmeczowych.

Bilans sprzyja FCB

Do tej pory Bayern miał okazję mierzyć się z TSG Hoffenheim w 31 pojedynkach (wszystkie rozgrywki). Bilans FCB:

− 21 zwycięstw, 6 remisów i 4 porażki
− Bramki 74:30

TSG w Monachium

Hoffenheim w swojej historii 14-krotnie rywalizowało z Bayernem n Allianz Arenie. Bilans monachijczyków to 11 zwycięstw, 2 remisy oraz 1 porażka.

FCB i TSG w Bundeslidze

Ogólny bilans Bayerny z Hoffenheim w Bundeslidze to 19 zwycięstw, 6 remisów oraz 4 porażki. W tym czasie monachijczycy strzelili 69 oraz stracili 27 bramek.

Tylko z Mainz lepsza średnia

Bayern strzela średnio 3,1 bramek w pojedynkach z TSG Hoffenheim na Allianz Arenie. Spośród wszystkich drużyn aktualnie grających w Bundeslidze, mistrzowie Niemiec wyższy współczynnik mają tylko przeciwko Mainz 05 (3,3 gola na spotkanie).

Polowanie na serię

Bayern może dziś wygrać piąty mecz z rzędu u siebie (4:2 z BVB, 5:3 z Augsubrgiem, 3:0 z Unionem i 3:0 z Bochum) po raz pierwszy od jesieni 2021 roku - wówczas ich zwycięska seria zaczęła się od wygranej 4:0 z Hoffenheim.

Bayern vs zespoły z dołu tabeli

Bayern wygrał sześć ostatnich spotkań w Bundeslidze z drużynami z dolnej części tabeli. Jedyną porażką w ostatnich 14 takich meczach była przegrana 0:1 z Augsburgiem z września 2022 roku. Od tamtego czasu bilans FCB to 11 zwycięstw i 2 remisy.

Pierwsze połowy

Bayern zdobył łącznie 51 bramek w pierwszych połowach sezonu 2022/23 w Bundeslidze. Rekord ligowy, który został ustanowiony przez monachijczyków w sezonie 2020/21 to 52 trafienia.

Tuchel vs Hoffenheim

Thomas Tuchel poniósł 1 porażkę w 14 dotychczasowych pojedynkach jako trener z TSG Hoffenheim. Pozostałe spotkania kończyły się 8 zwycięstwami i 4 remisami.

Pierwszy trener od czasów Kovaca

Thomas Tuchel może dziś zostać pierwszym trenerem Bayernu od czasów Niko Kovaca w 2018 roku, który wygrał swoje trzy pierwsze spotkania ligowe.

15 różnych strzelców

Bayern zdobył 77 bramek w bieżącym sezonie ligowym (po 27 kolejkach) - gole te zostały zdobyte przez 15 różnych strzelców. Tylko dwóch zawodników zdobyło 10 lub więcej trafień - Jamal Musiala (11) oraz Eric Maxim Choupo-Moting (10).

Matarazzo w Monachium

Pellegrino Matarazzo dwukrotnie gościł w Monachium w 2022 roku - prowadzony wówczas przez niego Stuttgart dwukrotnie wywalczył remis 2:2.

Hoffenheim zwycięża

TSG Hoffenheim wygrało 3 ostatnie spotkania z rzędu w Bundeslidze – to ich najdłuższa seria od sierpnia 2022 roku. Po raz ostatni klub z Sinsheim zanotował z kolei serię 4 wygranych z rzędu na początku minionego roku.

Mistrzostwo Niemiec

Drużyna, która po 27 kolejkach ligowych zajmowała 1. miejsce w tabeli niemieckiej Bundesligi, w ostatecznym rozrachunku zdobyła mistrzostwo Niemiec w każdym z 15 ostatnich sezonów.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy

Bayern jest najbardziej skuteczny w przedziale czasowym od 30. do 45. minuty pierwszych połów w Bundeslidze – mistrzowie Niemiec strzelili w tym czasie 25 bramek. Dla porównania w drugich połowach mistrzowie Niemiec strzelili „raptem” 26 goli.

Bayern w pierwszych połowach

Piłkarze Bayernu zdobyli 51 ze swoich 77 bramek w Bundeslidze w pierwszych połowach, co odpowiada wskaźnikowi na poziomie 66%. Żaden inny klub w tym sezonie ligowym nie może pochwalić się lepszym wynikiem niż FCB.

Musiala najskuteczniejszy w FCB

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu jest obecnie Jamal Musiala – 15 trafień oraz 12 asyst (27) w 37 spotkaniach. Następnie wyróżnić można Serge'a Gnabry'ego (12 goli i 11 asyst w 38 pojedynkach) oraz Erica Maxima Choupo-Motinga (17 goli i 4 asysty).

Grad bramek gwarantowany

W historii dotychczasowych pojedynków Bayernu z Hoffenheim, średnia strzelonych bramek wynosi 3,35.

Najskuteczniejsze trio ligowe

Najskuteczniejszymi strzelcami Bayernu w bieżącym sezonie ligowym 2022/23 są Jamal Musiala (11 goli), Choupo-Moting (10) oraz Serge Gnabry (9) – zdobyli w sumie 30 z 77 bramek monachijczyków.

Ofensywa FCB w lidze

Bayern posiada najlepszą obecnie ofensywę w Bundeslidze. Mistrzowie Niemiec w sezonie 2022/23 strzelili łącznie 77 bramek, oddając w sumie 512 strzały (najwięcej w lidze).

Najlepsza ofensywa w lidze

Bayern posiada najlepszą ofensywę w tym sezonie ligowym (77 bramek). Z kolei TSG, póki co zdobyło w sumie 37 goli w tej kampanii Bundesligi (dwunasty wynik w Bundeslidze).

Najwięcej strzałów na bramkę

Bayern Monachium oddał w tym sezonie 512 strzałów na bramkę, co jest najwyższym wynikiem w lidze. Z kolei Hoffenheim zajmuje pod tym względem szóste miejsce (352 próby).

Skuteczność podań

Bayern może pochwalić się najlepszą skutecznością wykonanych podań w tym sezonie ligowym (88,3%). Z kolei Hoffenheim może pochwalić się 80,8% skutecznością, co jest z kolei dziewiątym wynikiem w Bundeslidze.

Musiala trzeci w lidze

Jamal Musiala jest trzecim najskuteczniejszym piłkarzem w tym sezonie Bundesligi – Niemiec miał udział przy 20 bramkach Bayernu. Lepsi są tylko Niclas Fuellkrug (21) oraz Randal Kolo Muani (22).

Gnabry przed szansą jubileuszu

Serge Gnabry może dziś rozegrać dokładnie 150. mecz w karierze dla Bayernu, jeśli pod uwagę weźmie się wszystkie rozgrywki. Dotychczasowy bilans Niemca to: