Bayern vs Eintracht: Mecz z wielką historią

Po rozegraniu boju w Bundeslidze w ramach sezonu 2022/23, podopieczni Juliana Nagelsmanna po króciutkiej przerwie przystępują do kolejnego starcia, ponownie na krajowym podwórku.

Dokładnie o 18:30 zespół rekordowego mistrza Niemiec zagra z drużyną Eintrachtu Frankfurt, która zremisowało ostatnio 1:1 z Freiburgiem. Tradycyjnie z okazji nadchodzącego spotkania, oficjalny serwis Bayernu przygotował garść faktów i ciekawostek przedmeczowych.

Bilans sprzyja FCB

Do tej pory Bayern miał okazję mierzyć się z Eintrachtem w 149 spotkaniach (wszystkie rozgrywki). Bilans FCB prezentuje się następująco:

– 77 zwycięstw, 42 porażki i 30 remisów
– Bramki 290:204

Domowe spotkania

Bayern odniósł więcej zwycięstw na własnym podwórku z Eintrachtem Frankfurt w Bundeslidze niż z jakimkolwiek innym klubem – mowa o 41 wygranych na 51 spotkań (pozostałe pojedynki kończyły się 6 remisami oraz 4 porażkami).

Seria Nagelsmanna

Mimo dwóch ostatnich remisów, Bayern pozostaje niepokonany w Bundeslidze od 10 spotkań (7 wygranych i 3 remisy). To najdłuższa seria FCB pod wodzą Juliana Nagelsmanna.

Allianz Arena

W pojedynkach ligowych na Allianz Arenie, mistrzowie Niemiec są niepokonani od 15 spotkań (10 zwycięstw i 5 remisów) - ostatnia porażka na własnym podwórku miała miejsce ponad rok temu, kiedy Borussia M'Gladbach ograła FCB 2:1.

Bramki w lidze

Od momentu bezbramkowego remisu na Allianz Arenie w meczu ligowym z RB Lipsk (9 lutego 2020 roku), monachijczycy strzelili co najmniej 1 bramkę w 64 kolejnych meczach z rzędu. W tym czasie mistrzowie Niemiec strzelili 211 goli.

Kimmich i bramki z dystansu

Joshua Kimmich ma już na swoim koncie dwie bramki z dystansu w tym sezonie, a w lidze ustępuje mu jedynie Daichi Kamada z Eintrachtu (3). W sumie Bayern zdobył 10 bramek zza pola karnego w tej kampanii ligowej, co jest najwyższym wynikiem w Bundeslidze.

Najskuteczniejsi w Bundeslidze

Naprzeciwko siebie stanie dziś dwóch najskuteczniejszych piłkarzy w obecnym sezonie Bundesligi – Jamal Musiala (9 goli i 6 asyst) oraz Randal Kolo Muani (6 goli i 10 asyst).

Ulubiony rywal Bambiego

Jamal Musiala w swojej dotychczasowej karierze strzelił już 3 bramki Eintrachtowi Frankfurt – przeciwko żadnej innej drużynie z Bundesligi, 19-latek nie zdobył więcej goli.

Eintracht z najlepszym sezonem

Eintracht zakończył pierwszą połowę sezonu Bundesligi z 31 punktami, co jest klubowym rekordem, odkąd za zwycięstwo przyznawane są trzy punkty.

Sommer czeka na czyste konto

Yann Sommer nie zachował czystego konta w Bundeslidze od 7. kolejki, kiedy to Borussia M’Gladbach pokonała RB Lipsk 3:0.

Eksperci od wyjazdów

Eintracht Frankfurt zdobył w tym sezonie ligowym 15 punktów na wyjazdach. To drugi najlepszy wynik w Bundeslidze. Więcej zdobyli tylko piłkarze Bayernu (18 pkt).

Bayern od września

Od momentu zakończenia wrześniowej przerwy reprezentacyjnej, podopieczni Juliana Nagelsmanna wygrali 11 z 14 spotkań (3 remisy). W tym czasie mistrzowie Niemiec strzelili 49 bramek oraz stracili ich 13.

Musiala najskuteczniejszy w FCB

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu jest obecnie Jamal Musiala – 12 trafień oraz 10 asyst (22) w 24 spotkaniach. Następnie wyróżnić można Serge'a Gnabry'ego (10 goli i 11 asyst w 25 pojedynkach) oraz Leroya Sane (10 goli i 6 asyst).

Grad bramek gwarantowany

W historii dotychczasowych pojedynków Bayernu z Eintrachtem, średnia strzelonych bramek wynosi 3,31.

Najskuteczniejsze trio ligowe

Najskuteczniejszymi strzelcami Bayernu w bieżącym sezonie ligowym 2022/23 są Jamal Musiala (9 goli), Serge Gnabry (8) oraz Choupo-Moting (7) – zdobyli w sumie 24 z 51 bramek monachijczyków.

Ofensywa FCB w lidze

Bayern posiada najlepszą obecnie ofensywę w Bundeslidze. Mistrzowie Niemiec w sezonie 2022/23 strzelili łącznie 51 bramek, oddając w sumie 345 strzałów (najwięcej w lidze).

Choupo-Goating

Eric Maxim Choupo-Moting w ostatnich jedenastu meczach, w których zagrał od samego początku, odpłacił się za zaufanie sztabu szkoleniowego 11 golami oraz 3 asystami.

Najlepsza ofensywa w lidze

Bayern posiada najlepszą ofensywę w tym sezonie ligowym (51 bramek). Z kolei Eintracht Frankfurt, póki co zdobyło w sumie 36 goli w tej kampanii Bundesligi.

Najwięcej strzałów na bramkę

Bayern Monachium oddał w tym sezonie 345 strzałów na bramkę, co jest najwyższym wynikiem w lidze. Z kolei Eintracht zajmuje pod tym względem ósme miejsce (213 prób).

Skuteczność podań

Bayern może pochwalić się najlepszą skutecznością wykonanych podań w tym sezonie ligowym (88,5%). Z kolei Eintracht może pochwalić się 81,0% skutecznością, co jest z kolei dziewiątym wynikiem w Bundeslidze.

Musiala najskuteczniejszym pomocnikiem

Jamal Musiala to najskuteczniejszy pomocnik w tym sezonie Bundesligi. Młody pomocnik ma na swoim koncie 9 goli. Warto podkreślić, że 19-latek 7 z 9 swoich bramek zdobył w pierwszych połowach.

Niepokonani od 14 spotkań

Bayern jest niepokonany od 15 spotkań (12 zwycięstw i 3 remisy). W tym czasie monachijczycy strzelili 51 bramek, co daje średnią 3,40 na mecz.

Najlepsi w pierwszych połowach

Bayern w pierwszych połowach sezonu ligowego 2022/23 zdobył w sumie 36 bramek (z 51 strzelonych ogólnie).

Źródło: FCB.de / Własne