Bayern vs Bochum: Kane poluje na rekord

Po rozegraniu boju w Lidze Mistrzów w ramach sezonu 2023/24, podopieczni Thomasa Tuchela po krótszej przerwie przystępują do kolejnego starcia, tym razem na krajowym podwórku.

Dokładnie o 15:30 zespół rekordowego mistrza Niemiec zagra z drużyną VfL Bochum, która zremisowała ostatnio 1:1 z Eintrachtem Frankfurt. Tradycyjnie z okazji nadchodzącego spotkania, oficjalny serwis Bayernu przygotował garść faktów i ciekawostek przedmeczowych.

Bilans sprzyja FCB

Do tej pory Bayern miał okazję mierzyć się z Bochum w 79 spotkaniach. Bilans FCB prezentuje się następująco:

– 53 zwycięstwa, 16 remisów i 10 porażek
– Bramki 195:82

Domowe spotkania z Bochum

Bayern przegrał tylko 1 z 36 domowych spotkań w Bundeslidze przeciwko VfL Bochum. Jedyna porażka (0:2) miała miejsce w sierpniu 1991 roku na Olympiastadion.

Liczby z Bochum u siebie

Bayern grał z Bochum w Bundeslidze na własnym stadionie 36 razy. Bilans monachijczyków to 27 zwycięstw, 8 remisów i 1 porażka.

Bochum na wyjazdach

VfL Bochum wygrał tylko 2 z ostatnich 20 spotkań wyjazdowych w Bundeslidze – mowa o 1:0 z Augsburgiem w listopadzie 2022 roku i 2:0 z Kolenią w marcu 2023 roku. Pozostałe pojedynki kończyły się 14 porażkami i 4 remisami.

Negatywna seria VfL

Od początku minionego sezonu żadna drużyna nie przegrała więcej meczów wyjazdowych Bundesligi niż VfL (13 porażek) - podobnie jak Augsburg i Hertha BSC.

Super joker Tel

Mathys Tel strzelił siedem ze swoich ośmiu goli w Bundeslidze jako joker – od sezonu 2022/23 żaden inny zawodnik w BL nie zdobył więcej goli jako zmiennik niż Francuz. Takim samym wynikiem może jeszcze pochwalić się Giovanni Reyna z Dortmundu.

7:0 dwa lata temu

Dwa lata temu, w ramach sezonu 2021/22, Bayern i Bochum również spotkali się w 5. kolejce ligowej na Allianz Arenie – wówczas mistrzowie Niemiec rozbili gości z Zagłębia Ruhry aż 7:0.

Najwyższa porażka w historii VfL

Wygrana Bayernu 7:0 nad Bochum z sezonu 2021/22 jest najwyższą porażką w historii VfL. Warto podkreślić, że 2 z ostatnich 4 spotkań FCB z Bochum zakończyły się zwycięstwami monachijczyków po 7:0 (w minionym sezonie na Ruhrstadion).

Kane w Bundeslidze

Harry Kane strzelił już 4 bramki w swoich pierwszych 4 meczach Bundesligi dla Bayernu. Ostatni raz Miroslav Klose dokonał tego w 2007 roku. Jak dotąd żaden inny zawodnik FCB nie zdobył więcej bramek w pierwszych 4 kolejkach meczowych.

Kane poluje na rekord

Jeśli Harry Kane strzeli dziś gola Bochum, to wyrówna rekord należący do trójki graczy jak Gerd Muelelr (1965), Miroslav Klose (2007) oraz Mario Mandzukic (2012) – po pięciu kolejkach ligowych każdy z nich miał po 5 bramek na swoim koncie.

Niesamowita średnia Tela

Mathys Tel ma udział przy bramce w Bundeslidze średnio co 56 minut w swojej karierze. Biorąc pod uwagę tylko sezon 2023/24, to mowa jest o udziale Francuza przy golu średnio co 18 minut.

Wskaźnik zwycięstw

Bayern wygrał w sumie 48 z 71 spotkań przeciwko Bochum w samej Bundeslidze (15 remisów i 9 porażek). Przeciwko żadnej innej drużynie (powyżej 60 spotkań), FCB nie może pochwalić się tak wysokim wskaźnikiem zwycięstw (68%) i niskim wskaźnikiem porażek (13%), jak przeciwko VfL.

Harry Kane strzela średnio 1 bramkę co 88 minut w tym sezonie Bundesligi (4 gole w 349 minutach).

Grad bramek gwarantowany

W historii dotychczasowych pojedynków Bayernu z Bochum, średnia strzelonych bramek wynosi 3,51.

Passa bramkowa

Bayern może pochwalić się najdłuższą serią spotkań z co najmniej 1 bramką – mowa o 30 meczach z rzędu.

Najskuteczniejsze trio Bayernu

Trzema najskuteczniejszymi piłkarzami Bayernu w tym sezonie są Harry Kane (5 goli), Leroy Sane (4 gole) oraz Mathys Tel (3 gole). Mieli oni łącznie udział przy 12 z 15 bramek FCB w kampanii 2023/24.

Kane najskuteczniejszy

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, najskuteczniejszym piłkarzem Bayernu jest obecnie Harry Kane – 5 goli oraz 2 asysty (7) w 6 spotkaniach. Następnie można wyróżnić Leroya Sane (4 bramki) oraz Mathysa Tela (3 trafienia i 1 asysta).

Davies najszybszy

Najszybszym piłkarzem w tym sezonie ligowym jest Alphonso Davies – Kanadyjczyk osiągnął maksymalną prędkość biegu na poziomie 35,97 km/h. Takim samym wynikiem może też pochwalić Silas Mvupa ze Stuttgartu. Stawkę zamyka Leroy Sane (35,82 km/h).

Źródło: FCB.de / Bundesliga.com