DieRoten.pl

Jak już informowaliśmy Was wcześniej, w noc po zdobyciu Pucharu Niemiec, zawodnicy klubu ze stolicy Bawarii do białego rana świętowali zdobyte w Berlinie trofeum.

Zaraz po powrocie do stolicy Bawarii w samo południe, cały klub bezpośrednio udał się do ratuszu w Monachium, gdzie piłkarze, trenerzy i członkowie zarządu zostali zaproszeni przez burmistrza Dietera Reitera. Z wcześniejszej relacji niemieckiego dziennika „Bild” mogliśmy się dowiedzieć, że uroczystości trwały ponad dwie godziny, po czym wszyscy udali się do swoich domów.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu zamieszczonego na „FCB.de” bawarski klub reprezentowali zawodnicy, Hansi Flick i jego sztab szkoleniowy, prezes Karl-Heinz Rummenigge, prezydent Herbert Hainer, wiceprezydenci Dieter Mayer i Walter Mennekes oraz pozostali członkowie zarządu: Andreas Jung, Jan-Christian Dreesen, Hasan Salihamidzic i Joerg Wacker.

− To, co po raz kolejny pokazaliście w tym sezonie jest sensacyjne. Ósmy tytuł mistrzowski z rzędu, trzydziesty ogólnie i jeszcze teraz dwudziesty Puchar Niemiec w historii − powiedział burmistrz Monachium.

− Ciężko jest polemizować z faktem, że Bayern zdominował niemiecki futbol. Bayern i Monachium należą do siebie. Cieszę się, że FCB jest naszym okrętem flagowym na cały świat − podsumował Dieter Reiter.

Z kolei w swoim przemówieniu za pochwały burmistrza w imieniu całego klubu podziękował Karl-Heinz Rummenigge. Prezes monachijczyków po raz kolejny zwrócił się także do całej drużyny.

− Chłopcy poradzili sobie fantastycznie. Zespół posiada świetny charakter, a także okazał wielką solidarność względem społeczeństwa, swoich kolegów i naszych pracowników w ciągu tych trudnych ostatnich kilku miesięcy − podziękował Rumenigge.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama10.07.2020 21:49
Zasłużone gratulacje.
08.07.2020 10:18
06.07.2020 23:33
Bayern i Monachium należą do siebie ładnie powiedziane:-)
06.07.2020 22:21
Jeszcze raz wielkie gratulacje za ten dublet!!
06.07.2020 10:59
@ForzaFCB wątpię żeby była taka możliwość.
06.07.2020 07:29
Mam nadzieję, że pod koniec sierpnia jeśli uda się zdobyć LM, będziemy mogli świętować chociaż z ograniczoną liczbą kibiców na Marienplatz, bo to jednak fajne chwile co roku.