Bayern U19 triumfuje na południu

Drużyna ze stolicy Bawarii do lat 19 w minioną niedzielę pokonała na wyjeździe innego pretendenta do zwycięstwa w lidze FSV Mainz 3:1 i na kolejkę przed końcem rozgrywek zagwarantowała sobie triumf w A-Jugend Bundesliga Süd/Südwest. Bawarczycy zagrają więc w półfinale z Herthą Berlin U19 w dniach 6 i 10 czerwca 2012 roku. Jeżeli wygrają zagrają o Mistrzowską Paterę z triumfatorem dwumeczu Vfl Wolfsburg - Schalke Gelsenkirchen. Drużyna Gwiazdy Południa do lat 19 jak dotąd raz sięgnęła po ten tytuł w pierwszym sezonie rozgrywek (2003/04).

Podopieczni Kurta Niedermayera nie zaczęli dobrze spotkania w Moguncji. Już w 5. minucie do siatki gości trafił Marcel Seegert. Do przerwy wynik się nie zmienił. Młodzieżowcy Bayernu przebudzili się dopiero po zmianie stron. W 55. minucie wyrównującą bramkę strzelił Daniel Wein. 7 minut później na prowadzenie Bawarczyków wyprowadził Christian Derflinger. Wynik w 67. minucie ustalił najlepszy strzelec zespołu, Austriak Kevin Friesenbichler, dla którego było to 9 trafienie w tym sezonie.

FSV Mainz - FC BAYERN 1:3 (1:0)

FSV Mainz: Jannik Huth - Deniz Darcan, Fabian Kalig, Martin Kramer, Marcel Seegert (71. Kevin Selzer), Baris Yakut - Daniel Bohl, Stephane Eba Eba (46. Damian Roßbach), Marcel Kärcher (46. Steven von der Burg), Toni Reljic, Nico Seegert; Trener: Stefan Sartori

FC BAYERN: Leopold Zingerle - Lukas Grill, Vladimir Rankovic, Ylli Sallahi, Benno Schmitz, Daniel Wein - Christian Derflinger, Fabian Hürzeler, Maximilian Rothenbücher (62. Patrick Weihrauch), Alessandro Schöpf (83. Nikola Jelisic) - Kevin Friesenbichler (72. Marius Duhnke); Trener: Kurt Niedermayer

Bramki: 1:0 M. Seegert (5.); 1:1 Wein (55.); 1:2 Derflinger (62.); 1:3 Friesenbichler (67.)

Kartki: M. Seegert, Bohl, Reljic / Friesenbichler