Bayern U19 samodzielnym liderem!

Wczorajszego dnia powody do dumy mieli nie tylko zawodnicy pierwszej drużyny, ale i również juniorzy "Dumy Bawarii", którzy z kolejki na kolejkę rozkręcają się co raz bardziej!

Wczorajszego dnia młodzieżowa drużyna Bayernu Monachium U19 w ramach 19. kolejki juniorskiej Bundesligi podejmowała na Trainingsgelaende FC Bayern Rasenplatz ekipę gości z Kaiserslautern U19.

Podopieczni Holgera Seitza ostatecznie ograli swoich rywali 3:0, zaś świetny występ zaliczył 18-letni Manuel Wintzheimer, który na wzór Kingsleya Comana w pojedynku z HSV w mgnieniu oka wpakował do siatki rywali dwie bramki.

Pierwsze 45 minut spotkania młodych "Bawarczyków" zakończyło się bezbramkowym remisem, zaś na bramki 150 widzów oglądających ten pojedynek musiało czekać do do 55. minuty, kiedy to wynik spotkania otworzył niezawodny 17-letni Bośniak, czyli Benjamin Hadzic.

Dla Hadzica była to już szósta bramka w tym sezonie ligowym. Po kilkudziesięciu minutach "posuchy" zawodnicy Holgera Seitza dobili gości z Nadrenii-Palatynatu za sprawą wspomnianego wcześniej Wintzheimera.

Młodzieżowy reprezentant Niemiec bramkę na 2:0 zdobył w 84. minucie spotkania, zaś  120 sekund później ponownie wpisał się na listę strzelców zdobywając swojego 8. gola w tym sezonie ligowym. Zdobyte bramki w pojedynku z FCK czynią go najskuteczniejszym strzelcem Bayernu U19.

Zwycięstwo nad K'lautern U19 sprawia, że monachijczycy umocnili się na pozycji lidera młodzieżowej Bundesligi regionu południowego, zaś ich przewaga nad drugą w tabeli ekipą Augsburga U19 wynosi obecnie trzy punkty.

Bayern U19 3:0 (0:0) K'lautern U19

Bramki: 1:0 Hadzic 55', 2:0 Wintzheimer 84', 3:0 Wintzheimera 86'

Bayern U19: Fruechtl, Friedl (89' Tuerkkalesi), Goetze, Isherwood, Stingl, Tarnat, Fein (87' Awoudja), Tillman, Shabani, Hadzic, Wintzheimer