Bayern U-19 wygrał sparing z Augsburgiem

Dla zespołu Bayernu U-19 sezon ligowy co prawda dobiegł już końca wiele tygodni temu, ale podopieczni Danny’ego Galma wciąż rywalizują w rozgrywkach U-19.

FC Bayern U-19 3:1 (1:0) FC Augsburg U-19

Podczas gdy sezon ligowy zakończył się już wiele tygodni temu, to młodzi monachijczycy rywalizują obecnie w rundzie specjalnej U-19, która została zorganizowana przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej.

Przypominamy, że podopieczni Danny’ego Galma zdobyli 6 punktów i awansowali do finałowej rundy, gdzie zmierzą się chociażby z Herthą BSC. Z kolei w ramach przygotowań do końcówki sezonu 2022/23, w ubiegły piątek zawodnicy FCB U-19 rozegrali mecz testowy.

Rywalem Benjamina Ballisa i spółki była drużyna Augsburga U-19. Podczas gdy pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 1:0 na korzyść Bayernu, to w drugiej połowie padły jeszcze trzy gole, zaś gospodarze pokonali augsburczyków 3:1.

Jeśli mowa o bramkach dla bawarskiego klubu, to na listę strzelców wpisali się kolejno Matteo Schablas, Salih Sen oraz Jonathan Asp Jensen.

FC Bayern U-19: Ballis - Pollak, Buchmann, Scholl, Scholze - Vinlof, Schablas, Sen, Qashi - Jonathans, Dibrani.

Bramki dla FCB: 1:0 Schablas (26’), 2:1 Sen (82’), 3:1 Asp Jensen (86’).

Co do finałowej rundy rozgrywek U-19, młodzi monachijczycy już w najbliższą sobotę w pierwszym spotkaniu zmierzą się na wyjeździe z VfL Bochum (11:00). Następnie 10 maja (w środę o 16:00), podopieczni Danny’ego Galma zagrają u siebie z Herthą BSC U-19.