Bayern tylko remisuje 1:1 z Eintracht

Za nami spotkanie 31 kolejki Bundesligi. Bayern Monachium po czwartkowym zwycięstwie Hanover 96 nad SC Freiburgiem był zmuszony wygrać wyjazdowy mecz z drużyną Eintracht Frankfurt. Aby to osiągnąć Andrias Jonker postanowił wystawić skład, który w zeszłym tygodniu zapewnił okazałe zwycięstwo 5:1 nad Bayerem Leverkusen. Gracze z Frankurftu dla Monachijczyków zazwyczaj okazywali wielka gościnność. Drużyna Christopha Dauma z żadną inną drużyną nie ma tak słabego bilansu. FCBM wygrywało z nimi już 42 razy, strzelając im 160 goli, przy czym przegrali jedynie 19 razy, remisując 20.

Niestety, Wielka Sobota okazała się dla Bawarczyków pechowa. W bilansie tych drużyn zwiększyła się liczba remisów. Po golach Rode w 54 minucie oraz Gomeza w 89 mecz zakończył się wynikiem 1:1. Bawarczycy dominowali, jednak genialnie dysponowany tego dnia Fährmann zapewnił Eintracht cenne dwa punkty w walce o LM.

Dla pełnego obrazu spotkanie zapraszamy do zapisu z Liveticker z fcbayern.de przetłumaczonego dla Państwa poniżej.

Przebieg meczu wyglądał następująco:

1 minuta – rozpoczyna się spotkanie pomiędzy Bayernem Monachium, a Eintracht Frankfurt. Na Commerzbank-Arena zasiadł dziś, podczas wymarzonej wręcz pogody, komplet, 51 500 widzów.

4 minuta – dobra sytuacja dla Frankfurtu. Po podaniu z lewej strony Ochs chce przejąć piłkę, jednak Gustavo nie pozwala na to wychowankowi FCBM, wybijając ją.

5 minuta – Eintracht w dzisiejszym meczu nie mogło czerpać z pełnego. Zabrakło między innymi Maika Franza, Alexandra Meiera, Georgios Tzavellas oraz Sonny Kittel.

7 minuta – Bayern przejmuje kontrole nad spotkaniem. Podają między sobą piłkę, co rusz przedzierając się na połowę gospodarzy. Niestety, nie daje to na razie efektu w postaci bramek.

10 minuta – Eintracht zostało zepchnięte na własną połowę. Bawarczycy grają swoje.

12 minuta – Frankfurt czyha na kontrę, tak, jak teraz, gdy Contento podaje niefortunnie do Ochsa, który na szczęście nie dośrodkowuje zbyt dobrze. Butt przejmuje piłke.

15 minuta – Po kwadransie mamy wynik 0:0. Nie wydaje się jednak, aby tak postało. Spotkanie tych drużyn wydaje się gwarantować bramki. Spośród 38 ostatnich spotkań tych drużyn tylko jedno (w 2007 roku) zakończyło się bezbramkowym remisem.

17 minuta – Bawarczycy pozwalają rozegrać piłkę piłkarzom z Frankfurtu, chcąc w ten sposób rozciągnąć grę.

18 minuta – dobra sytuacja Thomasa Müllera! Młody Niemiec przebija się prawa stronę, ale jego dośrodkowanie zostaje zablokowane.

20 minuta – kolejna dobra okazja. Po podaniu pod bramkę wchodzi Gomez, którego strzał przelatuje jednak obok bramki.

22 minuta – Eintracht tez wypracowuje sobie okazje. Ochs podaje do tyłu na Altintopa, którego strzał z 14 metrów mija bramkę.

25 minuta – w porównaniu z zeszłym tygodniem Bawarczycy nie mogą pochwalić się taka skutecznością. Tydzień temu po 25 minutach bilans strzałów na bramkę był identyczny, niestety dziś bramki nie padają.

26 minuta – ojej! Prawie 1:0 dla FCBM! Müller dośrodkowuje, a Gomez i Klose o włos mijaja piłke.

27 minuta – po drugiej stronie swoich szans próbuje Gekas. Jego strzał mija o włos cel.

29 minuta – żółta kartka dla Khela. Ten piłkarz nie jest najzwyczajniej w stanie powstrzymać szalejącego Müllera.

30 minuta – W Leverkusen pada gol. Hoffenheim obejmuje prowadzenie 1:0.

32 minuta – Frankfurt co rusz dochodzi do okazji strzeleckich, kierując swoje akcje skrzydłami.

35 minuta – ataki Bawarczyków nie są konsekwentnie dokańczane. Praktycznie zawsze brakuje tego ostatniego, decydującego podania.

39 minuta – Leverkusen strzela na remis. W Frankfurcie nie dzieje się jednak zbyt wiele. Obydwa zespoły neutralizują ataki przeciwnika w środku pola.

41 minuta - ładna obrona Butta, podczas strzału Fenina z 16 metrów!

43 minuta – jeszcze dwie minuty i koniec pierwszej połowy.

45 minuta – Koniec pierwszej połowy.

W pierwszej połowie to Bawarczycy nadawali ton spotkaniu, osiągając 58% posiadania piłki. Goście mieli też lepszy bilans strzałów na bramkę rywala – 6:3 oraz większe procent wygranych pojedynków – 56. Niestety, te liczby nie przełożyły się na bramki. Ogólnie rzecz biorąc chwilowy wynik jest jak najbardziej adekwatny do przebiegu spotkania.

46 minuta -  rozpoczyna się druga połowa spotkania.

47 minuta -  obydwie drużyny wybiegają na boisko bez zmian.

47 minuta – wielka okazja Bawarczyków! Lahm dośrodkowuje na Gomeza, który ładnie strzale piłkę, która niestety broni bramkarz Eintrachtu.

48 minuta – To byłoby rozpoczęciem połowy w wielkim stylu. Niestety, tak się nie stało.

50 minuta- Gospodarze z szansą, na szczęście van Buyten wybija piłkę przed Gekasem. Piękne podanie Ochsa.

52 minuta – Müller z kolejna okazję, niestety, jego rajd został zatrzymany.

53 minuta – Rzut wolny z prawej strony.

54 minuta – i stało się! Bayern przegrywa 0:1! Rode dobija piłkę podaną przez Gekasa.

56 minuta – w pierwszym kwadransie po zmianie stron Bayern często traci gole. Dzisiejszy gol to już 13 zdobyty w tym sezonie w ten sposób.

58 minuta – Bayern znów stoi pod ścianą. Aby mieć szanse na awans do LM musi strzelić już dwie bramki.

61 minuta – świetna okazja Thomasa! Z prawej strony, z ostrego kąta strzela wprost na bramkę, jednak świetnie dysponowany bramkarz Eintrachtu broni, wybijając piłkę na róg.

63 minuta – piłkarze z Frankfurtu węszą już sensację. Chcąc utrzymać wynik heroicznie rzucają się w każdy pojedynek.

64 minuta – do wejścią szykuje się Toni Kroos.

65 minuta – żółte kartki : dla Schweinsteigera oraz Ochsa.

66 minuta – kolejna okazja dla Eintracht. Russ mija jednak podanie Köhlera.

66 minuta – kolejna żółta kartka dla Bawarczycków. Tym razem padło na Gomeza.

68 minuta – pierwsza zmiana. Na Tymoszczuka wchodzi Kroos.

69 minuta – rzut wolny dla FCBM, po faulu na Klose. Niestety, wykonany przez van Buytena bez efektu.

71 minuta – najpierw strata piłki kontento, a następnie rajd Fenina lewa stroną, który mijając Lahma dośrodkowuje. Na szczęście Gekas, mimo wspaniałej sytuacji, nie trafia czysto w piłkę. Mogło być 0:2.

72 minuta – żółta kartka dla Riberyego, za faul na Jungu.

73 minuta -  pole karne Eintrachtu jest jak zaczarowane! Jeszcze 17 minut do końca. Do boju Bawarczycy!

74 minuta – Gomez dalej próbuje, niestety, bezskutecznie. Skondensowana obrona Frankfurtu jest nie do przejścia.

75 minuta – znów okazja gospodarzy. Gekas ma sytuacje jak po sznurku. Na szczęście nie ma dziś szczęścia.

77 minuta – strzał Riberyego z 20 metrów. Fährmann  broni po raz kolejny.

79 minuta – Ribery mija dwóch piłkarzy, jednak Fährmann znów paruje.

80 minuta – Tym razem Gomez, strzałem z lewej strony, jednak Fährmann jest bezbłędny.

81 minuta – niewiarygodne! Gekas mija o centymetry dośrodkowanie, a był przecież w pięknej sytuacji. Kolejne szczęście Bawarczyków.

83 minuta – szczęście sprzyja lepszym? Zagranie ręka piłkarza Franfurtu, ale karnego brak…

84 minuta – van Buyten gra obecnie w ataku. Ma za zadanie przejmować wysoko grane piłki.

86 minuta – prawie jak w piłce ręcznej. Frankfurt gra 6 piłkarzy w obronie. Bawarczycy po prostu nie dają rady.

86 minuta – Klose bije rożny, jednak Fährmann znów brani strzał piłkarzy Bawarczyków.

87 minuta – piekny strzał z dystansu, ale ten niesamowity Fährmann

88 minuta -  karny dla FCB. Przy piłce Gomez i … GOL!!!!!!!!!!!!

90 minuta – jeszcze 4 minuty do końca. Tyle doliczył arbiter techniczny.

90 minuta – zmiana u gospodarzy. Marcel Heller za Gekasa.

92 minuta – piękne przejęcie Lahma, dośrodkowanie i piłka wylądowała za linią końcową. Ostatni dotknął Ribery, wiec piłka dla Eintrachtu.

93 minuta – Gomez zdobył dziś 23 gola, tak więc jeden tytuł – króla Strzelców powinien trafić do Monachium i Mario Gomeza.

93 minuta – żółta kartka dla Gustavo.

94 minuta – zmiana w Eintrachcie. Cia za Fenina.

94 minuta – KONIEC. Bayern spada na czwartą lokatę, oddalając się od Ligi Misztrzów.