Bayern triumfuje, popis Usamiego

Kolejny sparing zakończył się zwycięstwem Bayernu. Przeciwko drużynie Aspire Academy U19 wystąpili w większości zawodnicy, którzy nie dostali szansy we wczorajszym meczu z Al-Ahly Kair. Popis swych umiejętności zaprezentował Takashi Usami. 19-letni Japończyk strzelił aż 5 goli i Monachijczycy wygrali 5:0, przy czym połowa meczu trwała zaledwie 30 minut.

W spotkaniu wystąpił Franck Ribery, który nie zagra przeciwko Borussi Monchengladbach (20.01). "Franck ciężko trenował w tym tygodniu. Mimo że nie zagra w najbliższym meczu musi się integrować z drużyną." powiedział trener Bayernu Jupp Heynckes. Na boisku pojawił się również Mario Gomez, który zwalczył ból w palcu stopy.

Bayern od początku zdominował przebieg spotkania. Szanse na strzelenie gola mieli Nils Petersen (8.,17.), Ribery (11.), Gomez (18.) i Danijel Pranijc (26.)

Po zmianie stron niemoc strzelecką w fantastycznym stylu przełamał Usami, który trafił do siatki pięciokrotnie (38., 41., 43., 48., 57.). Bohater tego spotkania powiedział: "W Monachium czuję się fantastycznie, niemal jak w domu. Liczę jednak na trochę więcej szans do gry." Dobry występ powinien być solidnym argumentem na częstsze występy w pierwszej drużynie.

W międzyczasie (43.) na boisku pojawił się Emre Can. 17-letni talent zaliczył dzięki temu pierwszy występ w dorosłej drużynie Gwiazdy Południa. Na boisku zastąpił Mario Gomeza.

U19 Aspire Academy:

FC Bayern: Butt - Rafinha, Breno, Luiz Gustavo, Contento - Usami, Alaba, Pranijc, Ribery - Petersen, Gomez (43. Emre Can)

Bramki: 0:1 - 38. Usami; 0:2 - 41. Usami; 0:3 - 43. Usami; 0:4 - 48. Usami; 0:5 - 57. Usami