DieRoten.pl

Bayern rozmawia już z Daviesem ws. umowy

fot. livephotosport / Photogenica
Reklama

Kiedy wydawało się, że w tym roku niewiele już wydarzy się w sprawie kontraktów niektórych zawodników Bayernu, wczoraj bossowie FCB miło zaskoczyli swoich fanów.

Jak już wiemy wczorajszego późnego popołudnia „Bawarczycy” potwierdzili, że nowe umowy do końca czerwca 2025 roku podpisał duet bramkarzy Manuel Neuer oraz Sven Ulreich, którzy od bardzo wielu lat stanowią o sile bramki bawarskiego klubu.

Z informacji niemieckiej prasy możemy jednak dowiedzieć się, że Christoph Freund i spółka dopiero się rozkręcają i w najbliższych dniach/tygodniach zaplanowano kolejne ważne spotkania i rozmowy z agentami poszczególnych piłkarzy rekordowego mistrza Niemiec.

Freund rozmawia z Daviesem

Wczorajszego wieczoru dziennikarz Florian Plettenberg z redakcji niemieckiego „Sky” poinformował, że mistrzowie Niemiec rozpoczęli, a raczej wznowili po dłuższej przerwie rozmowy z Alphonso Daviesem i jego agentem w sprawie nowego kontraktu i dalszej przyszłości.

Dla klubu Kanadyjczyk pozostaje bardzo ważnym, a wręcz kluczowym graczem na przyszłość. Niemniej jednak należy podkreślić, że rozmowy nie będą wcale łatwe, zaś jedną z najważniejszych kwestii mogą być zarobki „Phonziego” przy nowej umowie.

Gdyby ostatecznie nie udało się zawrzeć porozumienia, „Bawarczycy” rozważą sprzedaż Alphonso latem 2024 roku, jako że FCB nie chce tracić Alphonso na zasadzie wolnego transferu latem 2025 roku. Zainteresowanie w dalszym ciągu wyraża Real Madryt, który chciałby defensora w przyszłym sezonie 2024/25.

Wbrew doniesieniom z ostatnich tygodni, nie ustalono żadnej potencjalnej kwoty sprzedaży. W pierwszej kolejności bawarski klub pragnie jednak za wszelką cenę dogadać się z Daviesem.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...