DieRoten.pl
Reklama

Bayern pozostaje zainteresowany Wirtzem

fot. PodStadionem.pl
Reklama

W klubach niemieckiej 1. Bundesligi w ostatnich dniach wydarzyło się wiele ciekawych rzeczy związanych z przyszłością wielu graczy i ruchami transferowymi.

Ręce pełne pracy mają przede wszystkim szefowie Bayeru 04 Leverkusen, którzy w pocie czoła pracują nad zapewnieniem jak najlepszej przyszłości w zespole, gdzie trenerem jest 43-letni Gerardo Seoane.

Po dokonaniu kilku transferów, Simon Rolfes i spółka zajęli się również przyszłością kilku kluczowych zawodników. Po tym jak nową umowę otrzymał Patrik Schick, w zeszłym tygodniu „Aptekarze” osiągnęli pełne porozumienie z Florianem Wirtzem.

19-letni pomocnik doszedł do porozumienia z B04 i podpisał nowy długoterminowy kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2027 roku.

Mimo podpisania nowej umowy, wielki talent i nadzieja niemieckiej piłki w dalszym ciągu pozostaje na celowniku mistrzów Niemiec – poinformował o tym Christian Falk. Dziennikarz i szef redakcji „Bild” i „Sport Bild” donosi, że monachijczycy uważnie śledzą jego rozwój i od dawna rozważają transfer w przyszłości.

Z kolei portal „Sky” dodaje, że choć Florian nie posiada żadnej klauzuli odejścia w kontrakcie z Bayerem 04, to obie strony zawarły dżentelmeńskie porozumienie słowne, że jeśli na stole pojawi się oferta co najmniej 100 milionów euro, Wirtz będzie mógł spokojnie odejść.

Florian Wirtz

Niemiec leczy obecnie kontuzję zerwanego więzadła krzyżowego. 19-latek planowo powinien wrócić do treningów we wrześniu tego roku. Warto przy okazji nadmienić, iż od momentu swojego debiutu, Florian Wirtz rozegrał 78 spotkań dla Bayeru 04, zaś jego dorobek to 19 bramek oraz 22 asysty.

Źródło: Falk / Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...