DieRoten.pl
Reklama

Bayern pożegnał oficjalnie Choupo-Motinga

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Jako że sezon 2023/24 w przypadku pierwszej drużyny Bayernu dobiegł już końca, przyszedł też czas na kilka pożegnań w bawarskim klubie.

Nie dalej jak wczoraj klub ze stolicy Bawarii oficjalnie pożegnał Erica Maxima Choupo-Motinga, którego umowa z rekordowymi mistrzami Niemiec obowiązywała do końca czerwca 2024 roku.

Co prawda w przeszłości pojawiały się plotki o możliwym przedłużeniu kontraktu Kameruńczyka, ale koniec końców, obie strony zdecydowały się na rozstanie po tym sezonie. Póki co nie wiadomo jeszcze, jaki następny kierunek w swojej karierze obierze sobie napastnik.

Jak jednak donosi dziennikarz Florian Plettenberg, Choupo cieszy się sporym zainteresowaniem – tym bardziej wśród klubów z Bliskiego Wschodu. Mówi się, że prowadzone są konkretne negocjacje, ale póki co nie zapadła jeszcze żadna decyzja.

Niemniej jednak Eric w żadnym wypadku nie zamierza jeszcze kończyć swojej kariery piłkarskiej. Warto wspomnieć, że już zeszłej zimy w mediach spekulowano chociażby o możliwej przeprowadzce Choupo-Motinga do którejś z ekip w Arabii Saudyjskiej.

Eric Maxim Choupo-Moting

Choupo na Allianz Arenę zawitał 5 października 2020 roku na zasadzie wolnego transferu z Paris Saint-Germain. W tym czasie kameruński napastnik rozegrał łącznie 122 spotkania dla Bayernu (licząc wszystkie rozgrywki krajowe i europejskie), zaś jego dorobek w tym czasie to 38 goli oraz 13 asyst. Ponadto wraz z kolegami Eric sięgnął po 6 tytułów.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...