Bayern powraca na fotel lidera!

Po dobrym widowisku i pięciu bramkach które obejrzeli kibice zgromadzeni na Allianz Arena Bayern Monachium pokonał 4:1 zespół Werderu Brema w derbach Północ-Południe. Po dwie bramki dające zwycięstwo Bawarczykom zdobyli Franck Ribery (22., 77.) oraz Arjen Robben (69., 83.), który oba trafienia zanotował celnie wykonując rzuty karne. Goście zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, za sprawą wprowadzonego na początku drugiej połowy Markusa Rosenberga (52.).

Od początku spotkania to gospodarze mieli przewagę i groźnymi kontratakami stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W 22. minucie po kolejnej z kontr, po dokładnym podaniu Davida Alaby wszerz boiska do Francuza, Franck Ribery mocnym strzałem sprzed pola karnego nie dał szans Sebastianowi Mielitzowi i otworzył wynik spotkania. Goście, którzy dążyli do strzelenia wyrównującej bramki jeszcze przed przerwą, nie potrafili poważnie zagrozić bramce gospodarzy strzeżonej przez Manuela Neuera i pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Bawarczyków.

W drugiej części spotkania w drużynie gości w miejsce słabo grającego Arnautovica wprowadzony został Markus Rosenberg. Szwedzki napastnik szybko odpłacił się trenerowi za daną mu szansę i w 52. minucie doprowadził do wyrównania. Goście nie cieszyli się zbyt długo z remisu, bowiem po faulu w polu karnym na Müllerze, rzut karny na bramkę w 69. minucie zamienił wprowadzony kilka minut wcześniej Arjen Robben. Bawarczycy po wejściu Holendra na boisko zaczęli grać lepszy i agresywniejszy futbol co przyniosło efekt w 77. minucie. Mario Gomez minął w polu karnym interweniującego Mielitza, a piłkę do siatki skierował po raz drugi w tym meczu Franck Ribery. W 81. minucie za brutalny faul na Kroosie z boiska wyrzucony został Aaron Hunt. Osłabionych gości dobił kilkadziesiąt sekund później Arjen Robben, który precyzyjnym strzałem wykorzystał drugą jedenastkę i ustalił wynik tego spotkania na 4:1.

Jak się później okazało w równolegle rozgrywanym spotkaniu między Borussią Mönchengladbach, a Borussią Dortmund padł remis 1:1, dzięki czemu Bayern Monachium ponownie wskoczył na fotel lidera.

FC Bayern - Werder Brema 4:1 (1:0)

FC Bayern: Neuer - Boateng, Van Buyten, Badstuber, Lahm - Luiz Gustavo, Alaba (60. Robben) - Müller (90. Contento), Kroos, Ribéry (90. Pranjic) - Gomez

Rezerwowi: Butt, Rafinha, Olić, Petersen

Werder Brema: Mielitz - Sokratis, Wolf, Naldo, Ignjovski - Bargfrede - Fritz, Hunt - Marin (74. Wagner) - Pizarro, Arnautovic (46. Rosenberg, 84. Wesley)

Sędzia: Meyer (Burgdorf)

Widzów: 69.000

Bramki: 1:0 Ribéry (22.), 1:1 Rosenberg (52.), 2:1 Robben (69., rzut karny), 3:1 Ribéry (77.), 4:1 Robben (83., rzut karny)

Żółte kartki: - / Wolf, Sokratis

Czerwona kartka: Hunt (81.)