Bayern ponownie zwycięski

W drugim swoim meczu towarzyskim podczas obozu przygotowawczego FC Bayern pokonał Al-Hilal 4:1, prowadząc do przerwy 3:0. Wynik spotkania już w 9. minucie otworzył Dante, zaś już po 120 sekundach ponownie do siatki rywali trafił Bastian Schweinsteiger. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się również Robert Lewandowski, a po zmianie stron na 4:0 trafił Claudio Pizarro (61.). Rywale honorowego gola zdobyli w doliczonym czasie gry za sprawą celnego uderzenie Aldawsariego (90.).

4 dni po spotkaniu z gwiazdami Kataru, trener Pep Guardiola zdecydował się na dokonanie kilku zmian w składzie. Manuel Neuer, Xabi Alonso i Arjen Robben zajęli miejsce Pepe Reiny, Gianluci Gaudino i Sebastiana Rode. Nie minęło wiele czasu od pierwszego gwizdka, a na tablicy wyników już widniał rezultat 1:0. Po dośrodkowaniu Jerome'a Boatenga do siatki strzałem głową trafił Dante (9.). Chwilę później po akcji Thomasa Mullera obrońca gospodarzy popełnił błąd, dzięki czemu w sytuacji sam na sam znalazł się Schweini, który na spokoju precyzyjnym uderzeniem podwyższył wynik potyczki na 2:0 (11.). Bawarczycy nie zamierzali odpuszczać przeciwnikom i w 39. minucie było już 3:0 po tym jak Robben zagrał na głowę wbiegającemu na 5 metr Lewandowskiemu.

Po zmianie stron Guardiola zdecydował się na przeprowadzenie aż sześciu zmian, co wpłynęło na tempo i jakość gry Bawarczyków. W takiej sytuacji lepiej radzili sobie gospodarze, którzy mieli szanse na gola, ale w 55. minucie Kaabi trafił tylko w słupek. Jednak pięć minut później Monachijczycy znowu ukąsili za sprawą Pizarro, który w piękny sposób wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Mitchella Weisera (61.). Z każdą kolejną minutą Mistrzowi Niemiec rozpędzali się, ale nieskuteczni okazywali się Rode (75.), Sinan Kurt (77.) i Pizarro (79.). Czego nie udało się FCB, dokonali rywale za sprawą Aldawsariego w 90. minucie spotkania, który dał swojej drużynie trafienie honorowe.