Udana próba przed PN: Bayern wygrywa 4:1 z HSV

Bayern Monachium ma już za sobą kolejny mecz towarzyski w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu. Tym razem monachijczykom przyszło się mierzyć z Hamburgerem SV.

W meczu testowym przed sobotnim starciem pierwszej rundy Pucharu Niemiec podopieczni Niko Kovaca pokonali 4:1 ekipę drugoligowego Hamburgera SV. Choć obie drużyny wystąpiły w eksperymentalnych składach, to gra mimo rangi spotkania pozostawiała wiele do życzenia.

Trener Bayernu Monachium z uwagi na grę w niedzielnym Superpucharze Niemiec dał odpocząć większości swoich podopiecznych − Chorwat dokonał łącznie 9 zmian, dając szansę gry od samego początku piłkarzom z drugiej linii oraz kilku juniorom. W trakcie spotkania Kovac wpuszczał na boisko kolejnych piłkarzy.

Strzelanie na Volksparkstadion rozpoczął w 24. minucie Khaled Narey, który wykorzystał idealnie dogranie Lewisa Holtby'ego. Gospodarze nie nacieszyli się prowadzeniem zbyt długo, albowiem nieco ponad siedem minut później rzut karny na gola zamienił Sandro Wagner.

Po początkowych problemach z grą "Bawarczycy" zaczęli wypracowywać sobie coraz to większą przewagę, co przekładało się na kolejne okazje bramkowe (niekoniecznie dobrze rozegrane). Na cztery minuty przed przerwą przepięknego gola uderzeniem z piętki zdobył ponownie Wagner, któremu z lewej flanki dograł Leon Goretzka.

Po zmianie stron obaj trenerzy zdecydowali się na wiele zmian − dla przykładu w zespole Bayernu Manuela Neuera zastąpił Sven Ulreich, zaś Arjena Robbena jego wieloletni kompan i przyjaciel z boiska, czyli Franck Ribery.

Obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Bayern nadal prowadził grę, choć HSV również momentami stawiało swoje warunki. Wprowadzenie Thomasa Muellera w 59. minucie na boisko okazało się strzałem w dziesiątkę, albowiem wychowanek świętując swoje 10-lecie gry dla pierwszego zespołu FCB zdobył jeszcze  dwie bramki. Przy obu golach Niemiec wykazał się zimną krwią i świetnym instynktem strzeleckim.

Ostatecznie 27.000 widzów zgromadzonych na Volksparkstadion oglądało pięć bramek, zaś Bayern pokonał swoich rywali z Hamburga 4:1. Do akcji podopieczni Niko Kovaca wracają już za trzy dni, albowiem w sobotę "Bawarczycy" zmierzą się w meczu pierwszej rundy Pucharu Niemiec z amatorskim zespołem SV Drochtersen/Assel.

Hamburger SV 1:4 (1:2) Bayern Monachium

Bramki: 1-0 Narey (24’), 1-1 Wagner (31’), 1-2 Wagner (41’), 1-3 Mueller (73‘), 1-4 Mueller (85')

Bayern: Neuer (Ulreich 46’) – Rafinha (Kimmich 59’), Awoudja (Suele 46’), Mihaljevic (Senkbeil 59’), Koehn (Cuni 83') – Rudy (Thiago 59’) – Robben (Ribery 46’), Sanches (Zaiser 73’), Goretzka (Mueller 59’), Coman (Frantzke 59’) – Wagner (Zirkzee 73’)