DieRoten.pl
Reklama

Bayern odrzucił gigantyczną ofertę za Ribery’ego w przeszłości

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Wielu kibiców Bayernu oraz ekspertów niemieckiej piłki nie ma wątpliwości, że Franck Ribery należy do grona wielkich legend klubu ze stolicy Bawarii.

Nie jest również tajemnicą, że francuski skrzydłowy mógł w pewnym momencie opuścić Bayern Monachium, jako że je usługami zainteresowany był Real Madryt. Koniec końców Ribery nie opuścił jednak Bawarii, lecz przedłużył kontrakt, po czym grał dla FCB przez wiele kolejnych lat – do 2019 roku.

Jak się jednak okazuje, w przeszłości do FCB wpłynęła też inna oferta – z londyńskiej Chelsea. Informacje te przedstawił dziennikarz Christian Falk w dzisiejszym wydaniu swojego cotygodniowego podcastu „Bayern Insider”.

Blisko 100 milionów euro

Według niemieckiego dziennikarza, londyńczycy zaoferowali ponad 65 milionów euro kwoty odstępnego, co jak na tamte czasy było gigantyczną wręcz sumą. Ponadto Chelsea chciała włączyć w transakcję Jose Bosingwę. Łącznie kwota miała zamknąć się więc w około 100 milionach euro.

Mimo wszystko „Bawarczycy” nie byli zainteresowani taką wymianą, dlatego też Ribery nie został sprzedany i kontynuował swoją przygodę z mistrzami Niemiec.

Ostatni piłkarz z klauzulą odejścia

Christian Falk zdradził również, że Franck Ribery był ostatnim graczem Bayernu, który miał w swojej umowie z FCB klauzulę odejścia. Jednakże przy przedłużeniu kontraktu po raz pierwszy, klauzula została usunięta. Od tamtej pory monachijczycy nie godzą się już na jakiekolwiek klauzule odejścia.

Źródło: Podcast Bayern Insider
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...