Bayern mistrzem jesieni!

Bayern Monachium kontunuuje swoją wspaniałą passę w Bundeslidze! Drużyna Juppa Heynckesa pokonała na wyjeździe w środę wieczorem dotychczasową 6 drużynę stawki – SC Freiburg – 2:0.(1:0), odnotowując 12 zwycięstwo w 14 spotkaniach. Ze względu na porażki bezpośrednich konkurentów z Dortmundu i Gelsenkirchen, Bayern już teraz zapewnił sobie mistrzostwo jesieni w Bundeslidze! Dziś przewaga nad drugą drużyną stawki – Leverkusen – wynosi 10 punktów.

Thomas Müller (12 min.) był autorem pierwszego gola tego dnia, a obraz meczu d 18 minuty dyktowała przewaga jednego zawodnika po stronie Bayernu, gdyż Fallou Diagne za głupi faul na Shaqirim otrzymał czerwoną kartę. Bawarczycy nie postanowili szaleć i na spokojnie wygrali 2:0. Gol ustalający wynik spotkania był autorstwa Anatolia Tymoszczuka, dla którego było to pierwszym trafieniem w obecnych rozgrywkach.

Ustawienie:
Jupp Heynckes dokonał kilku zmian na kluczowych pozycjach. Bayern jeszcze nigdy nie zaczynał z takim właśnie ustawieniem. Bastian Schweinsteiger nie był nawet ujęty w kadrze na mecz. Bastian zagrał w każdym z ostatnich spotkań i przebiegł przy tym obłędną ilość kilometrów. Przerwa dobrze mu zrobi – powiedział trener. Na miejsce Bastiana wskoczył Toni Kroos, któremu partnerował Javi Martinez. Rolę „10tki” przejął Xherdan Shaqiri.

Obok wspomnianych zmian, niespodzianką był występ Mario Gomeza od pierwszej minuty. Niemiec, leczący od długiego czasu kontuzję, polecił się swoimi występami w Lidze Mistrzów (asysta) oraz Bundesligi (bramka). Mario Mandzukic  oraz Claudio Pizarro zajęli miejsce na ławce, i jedynie ten drugi w 58 minucie wszedł na boisko, zmieniając Gomeza.

Przebieg spotkania:
Obydwie drużyny zaczęły mecz spokojnie, oczekując na ruch przeciwnika, przy czym zimna i morka aura nie motywowała do ostrej gry. Na początku komplet 24 000 widzów nie miał okazji oglądać szans podbramkowych. Obraz gry zmienił się po bramce Müllera na 1:0. Po zagraniu ręką w polu karnym sędzia Meyer wskazał na jedenastkę. Młody Niemiec był skuteczny ale bramkarz gości wcale źle nie wyglądał i wiele nie brakowało, a gol by nie padł. Dla Thomasa jest to 8 bramka w 11 meczu.

Po stracie gola na gospodarzów czekał kolejny szok. Diegne powalił na ziemię Shaqiriego, a sędzia bez dyskusji pokazał mu czerwoną kartkę (18 min.).  Bayern od tej pory w pełni kontrolował mecz, a Manuel Neuer w pierwszej połowie nie musiał ani razu interweniować. Bawarczycy mogli podnieść prowadzenie, ale ani Gomez z 42 minucie, ani Dante  w 45 nie byli w stanie wykorzystać swych szans.

Po zmianie stron dominacja Bayernu stała się widoczniejsza. Wiele akcji ofensywnych gości nie było jednak w sposób konsekwentny wykorzystanych. Dzięki temu przez dłuższy czas na boisku było ciekawie, a szczególnie w 63 minucie, gdy Kruse  o mały włos nie pokonałby Neuera.

79 minucie przyszedł jednak czas na Tymoszczuka! Ukrainiec pokazał się w  roli napastnika, gdy po pięknym podaniu Lahma minął bramkarza i strzałem wewnętrzną częścią stopy ustalił wynik na 2:0.  Bayern od tej pory luźno rozgrywał, wyczekując na gwizdek końcowy oraz oszczędzając siły na sobotni mecz z BVB.

Najważniejsze momenty:
8 minuta – Bayern traci podczas rozgrywania piłkę. Schuster uderza lewą nogą, jednak niegroźnie.
11 minuta – Ribery nabija rękę Songa – karny!
12 minuta – Müller wykonuje rzut karny. Czeka długo, by w końcu strzelić w lewy dolny róg. Oliver Bauemann dosięga piłkę końcówkami palców. Na szczęście piłka wpada do bramki.
16 minuta – dobra szansa na kontrę FCB, jednak Ribery strzela obok słupka.
18 minuta – Diagne dostaje czerwoną kartkę za faul na Shaqirim.
19 minuta – Ribery wykonuje rzut wolny, niestety za lekko.
36 minuta – Kruse strzela z 25 metrów, jednak nad bramką.
42 minuta – super podania między Kroosem, Shaqirim i Müllerem. Na koniec piłka trafia do Gomeza, którego strzał z 15 metrów okazuje się niegroźny.
45 minuta – rzut wolny w wykonaniu Kroosa. Dante główką trafia w poprzeczkę! Co za pech.

48 minuta – Ribery strzela z volleya z 20 metrów, nie trafiając w światło bramki.
51 minuta – Znów Francuz z linii pola karnego, bramkarz gospodarzy wybija na rzut rożny.
63 minuta – Kruse pięknym strzałem zmusza Neuera do interwencji. Manuel pokazuje wówczas swoją pełną klasę.
72 minuta – Pizarro strzela, ale Baumann broni.
79 minuta – Philipp Lahm podaje na wolne pole, Tymoszczuk startuje do piłki w optymalnym momencie, omija Baumanna i spokojnie strzela z 15 metrów. 2:0
90 minuta – Freis o krok przed zdobyciem gola honorowego. Neuer jest jednak bezbłędny.
90 minuta – Ribery biegnie na bramkę, jednak zbyt długo zwleka ze strzałem.