Bayern miażdży i przechodzi dalej

FC Bayern w przeciągu kilku dni strzelił 14 bramek! Bawarczycy pokonali dzisiaj FC Basel w walce o Ligę Mistrzów 7:0 (3:0) i z przytupem awansowali do kolejnej rundy. Strzelaninę rozpoczął Arjen Robben (11.), zaś przed przerwą do siatki trafiali jeszcze Thomas Muller (42.) i Mario Gomez (44.). Najlepszy snajper FCB dorzucił po przerwie jeszcze 3 gole, zaś końcowy wynik ustalił holenderski skrzydłowy.

ZOBACZ BRAMKI Z TEGO MECZU!!!

Trener Bayernu Jupp Heynckes wystawił dokładnie taki sam skład w potyczce z Bazyleą, jaki wyszedł na mecz z Hoffenheim kilka dni wcześniej. Na ławce rezerwowych usiadł Bastian Schweinsteiger, zaś poza kadrą w dalszym ciągu był Rafinha, który leczy grypę. Z kolei szkoleniowiec FC Basel Heiko Vogel dokonał jednej zmiany - Benjamin Huggel musiał pogodzić się ze stratą miejsca w wyjściowej jedenastce, którego miejsca zajął Cabral.

Przebieg meczu:
5. minuta: Muller przedziera się przez środek pola i dostrzega dobrze ustawionego Robbena. Holender uderza na bramkę, ale piłka ląduje w rękach Yanna Sommera.
6. minuta: Typowa akcja w wykonaniu Robbena - zejście do środka i mocne uderzenie, ale futbolówka przechodzi obok bramki.
10. minuta: Toni Kroos zagrywa w pole karne do Holendra, który przejmuje piłkę, mija jednego rywala i posyła futbolówkę do siatki obok bezradnego golkipera.
12. minuta: Następna świetna okazja. Robben podaje do Ribery'ego, który mocno zagrywa piłkę w pole karne. Tam w trudnej pozycji futbolówkę uderza Gomez, ale z najwyższym trudem strzał broni Sommer.
12. minuta: Luiz Gustavo wrzuca do Gomeza, ale znowu dobrą interwencją popisuje się golkiper przyjezdnych.
22. minuta: Muller główkuje w polu karnym, jednak Sommerowi udaje się przenieść piłkę nad poprzeczką.
37. minuta: Próba strzału z 25 metrów w wykonaniu Kroosa nieudana.
40. minuta: Pierwsza groźna akcja rywala - Marco Streller przebija się lewą stroną, zagrywa do Alexa Freia, jednak ten w trudnej pozycji pudłuje.
42. minuta: 2-0! Ribery wyprowadza kontrę i doskonale zagrywa na prawą stronę do Robbena. Ten wrzuca piłkę w pole karne, zaś wbiegający Muller z woleja podwyższa wynik pojedynku.
44. minuta: Basel znowu wyciąga piłkę z siatki! Kroos z rzutu wolnego wrzuca piłkę, do której dochodzi Badstuber. Ten zgrywa mocno piłkę wzdłuż bramki, a ją do siatki pakuje Gomez!

50. minuta: Czwarty cios zadany! Ribery mija na lewej flance obrońcę Basel, podaje na krótki słupek do Gomeza, a ten nie daje żadnych szans Sommerowi - 4:0.
58. minuta: Muller zagrywa do Gomeza, który oddaje strzał, ale Sommer jest na posterunku.
61. minuta: Po raz kolejny Super Mario! Ribery ogrywa kolejnego rywala, wrzuca piłkę wprost na głowę Gomeza, który notuje tym samym hat tricka!
66. minuta: Okazja FC Basel, ale uderzenie Strellera broni Manuel Neuer.
67. minuta: Deklasacja! Czwarte trafienie autorstwa Gomeza, który wykorzystuje kolejne świetne podanie Ribery'ego.
81. minuta: Strzelaninę kończy Robben, który wykorzystuje perfekcyjne podanie Bastiana Schweinsteigera i ustala wynik meczu na 7:0.

FC Bayern - FC Basel 7:0 (3:0)

FC Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Luiz Gustavo, Kroos - Robben (82. Tymoshchuk), Müller (70. Schweinsteiger), Ribéry (79. Pranjic) - Gomez

Rezerwowi: Butt, Contento, Petersen, Olic

FC Basel: Sommer - Steinhöfer (70. Degen), Abraham, Dragovic, Park - Shaqiri (80. Zoua), Cabral, Xhaka, F. Frei (61. Stocker) - A. Frei, Streller

Sędzia: Clattenburg (Anglia)

Widzów: 66.000

Bramki: 1:0 Robben (10.), 2:0 Müller (42.), 3:0 Gomez (44.), 4:0 Gomez (50.), 5:0 Gomez (61.), 6:0 Gomez (67.), 7:0 Robben (81.)

Żółte kartki: Boateng / Streller