DieRoten.pl
Reklama

Bayern ma nadzieję na blisko 150 mln € zysku z transferów

fot. Shutterstock
Reklama

Póki co w ramach letniego okienka transferowego, klub ze stolicy Bawarii opuścił jeden zawodnik pierwszej drużyny rekordowego mistrza Niemiec.

Mowa rzecz jasna o Lucasie Hernandezie, który na zasadzie transferu definitywnego dołączył do Paris Saint-Germain. Bazując na większości niemieckich i francuskich źródeł, Bayern zarobi na tym transferze około 45 mln euro stałej opłaty plus 5 mln euro w formie bonusów.

Warto wspomnieć, że środki te zostały już wykorzystane przez monachijczyków na wypłacenie klauzuli odejścia w umowie Kim Min-jae z Napoli, który w najbliższych dniach powinien zostać już oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodnik rekordowego mistrza Niemiec.

Co do dalszych możliwych odejść z bawarskiego klubu, to w mediach spekuluje się nawet o 7-10 kolejnych pożegnaniach. Dla przykładu dziś pojawiła się informacja o możliwej sprzedaży Alexa Nuebela.

Ponadto niepewni swojej przyszłości mają być między innymi Bouna Sarr, Ryan Gravenberch czy też Sadio Mane. Ile jednak monachijczycy oczekują za swoich graczy? Sytuacji postanowił przyjrzeć się dziennikarz Florian Plettenberg, który we wczorajszym programie „Transfer Update – die Show” przedstawił szacunkowe wartości ze sprzedaży poszczególnych piłkarzy.

Możliwe zarobki ze sprzedaży zawodników Bayernu:

− Bouna Sarr: 1-3 mln euro.
− Alex Nuebel: 5-8 mln euro.
− Yann Sommer: 8-10 mln euro.
− Marcel Sabitzer: 15 mln euro.
− Sadio Mane: 20 mln euro.
− Benjamin Pavard: 35-40 mln euro.
− Ryan Gravenberch: 40-50 mln euro.

Źródło: Transfer Update - Die Show
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...