Bayern liderem swojej grupy!

Fantastyczne widowsko zaprezentowali piłkarze Bayernu Monachium w meczu z Lille. Rekordowy Mistrz Niemiec nie dał szans swoim przeciwnikom i rozgromił ich aż 6:1.

Wielkie strzelanie rozpoczął Bastian Schweinsteiger, który w 5. minucie pokonał Landreau po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Kolejna bramka to dzieło niezwykle skutecznego dzisiejszego wieczoru Claudio Pizarro, który w 18. minucie pokonał bramkarza rywali strzałem zza pola karnego. Pięć minut później to kolejny rzut wolny, tym razem wykonywany przez Arjena Robbena. Piłka uderzeona przez Holendra odbiła się na tyle szczęśliwe od nóg jednego z rywali, że wpadła do siatki. Kolejne dwie bramki (28. i 33. minuta) to dzieło Claudio Pizarro, który tym samym ustrzelił klasycznego hat-tricka. Obie bramki padły po dwóch doskonałych centrach Philippa Lahma. Bayern na przerwę schodził z pięcioma golami na koncie.

Pierwszą bramkę  w drugiej połowie niespodziewanie strzelili goście. W 57. minucie przepięknym uderzeniem popisał się Salomon Kalou. Na odpowiedź Bawarczyków nie trzeba było długo czekać. Już w 66. minucie swojego gola strzelił wprowadzony za Thomasa Muellra Toni Kroos. Przy tym golu kolejną asystę zanotował Philipp Lahm. Kolejne minuty to mnóstwo niewykorzystanych szans bramkowych przez Bawarczyków. Przodował w tym Arjen Robben, który nie wykorzystał trzech sytuacji sam na sam. Ostatecznie Monachijczycy wygrali 6:1, dzięki czemu awansowali na fotel lidera grupy F.

Kolejny mecz już w sobotę o godzinie 15:30. Na Allianz Arenę przyjeżdża beniaminek - Eintracht Frankfurt.

FC BAYERN MONACHIUM: Neuer - Lahm, Boateng, Dante, Alaba - Javi Martinez, Schweinsteiger(67. A.Tymoszczuk), Robben, Mueller( 60. T.Kroos), Ribery(72. X.Shaqiri) - Pizarro

Lille: Landreau - Debuchy, Basa, Chedjou, Beria - Rozhenal46. A.Mavuba), Balmont, Pedretti, Kalou(72. M.Martin), Payet(46. T.De Melo)- Roux