Bayern Monachium Klubowym Mistrzem Świata!

Piłkarze Bayernu Monachium sprawili sobie i kibicom wspaniały prezent na święta Bożego Narodzenia. Jako pierwsza niemiecka drużyna zdobyli tytuł Klubowych Mistrzów Świata, które w tym roku rozgrywano w Maroku.

W finale w Marakeszu Gwiazda Południa pokonała Raję Casablanca 2:0. Przed 37 774 kibiców pierwszą bramkę dla Bawarczyków zdobył w 7. minucie Dante, a w jego ślady poszedł Thiago, który w 22. minucie spotkania ustalił wynik.

Pierwsza połowa odznaczała się wyraźną dominacją Bayernu, o czym świadczy 76% posiadania piłki. Dwukrotnie strzały Moussine'a Yajour'a  zagrażały Manuelowi Neuerowi. Jednak najgroźniejszą sytuację podbramkową stworzył sobie sam Manu, który w 38. minucie niefortunnie wypuścił piłkę pod nogi Chemseddine Chtibi'ego. Na szczęście dla Bayernu strzał Marokańczyka okazał się niecelny.

Podczas drugiej części spotkania mogliśmy zobaczyć kilka obiecujących strzałów na bramkę, jak chociażby trafione  w poprzeczkę uderzenie Xherdana Shaqiriego, czy niecelnym aczkolwiek efektowny strzał Thiago.

Klubowe Mistrzostwo Świata to już piąty tytuł zdobyty przez Bayern w tym roku. Ciekawym zbiegiem okoliczności jest to, że ta wygrana była okrągłym 50. zwycięstwem naszej drużyny.