Bayern - Karlsruher SC 1:1

Wczoraj swoje spotkania rozegrały młodzieżówki Bayernu U17 i U19. Obie zmierzyły się ze swoimi rówieśnikami z zespołu z Karlsruhe. Oba mecze zakończyły się bez większych niespodzianek. Zespół U17 przegrał, a U19 wygrał swoje spotkanie.

Podopieczni Marcusa Sorga ulegli u siebie zespołowi gości 2:3 (0:1). W pierwszej połowie młodzi Bawarczycy stracili tylko jednego gola, autorstwa Boubacara Barry'ego (10.). Dla młodego Francuza była to pierwsza bramka w tym sezonie. Znacznie więcej bramek padło w drugiej części spotkania. Na 0:2 podwyższył kapitan zespołu Karlsruher Pierre Fassnacht (47.). Chwilę później kontaktowego gola dla gospodarzy strzelił Milos Pantovic (51.). Bawarczykom zabrakło jednak koncentracji i po dwóch minutach stracili trzecią bramkę, której autorem był Grek Ioannis Raisis (53.). W 67. minucie gola strzelił jeszcze Michael Eberwein, lecz podopiecznym trenera Sorga zabrakło czasu na zdobycie wyrównującej bramki.

Znacznie lepiej poradził sobie zespół trenera Marca Kienle'ego, który wygrał 9. spotkanie w tym sezonie (na 11 możliwych). Bawarczycy szybko objęli prowadzenie po golu Edwina Schwarza (17.). W drugiej połowie na 2:0 wynik podwyższył najlepszy snajper zespołu Kevin Friesenbichler (64.). Karlsruher odpowiedziało na ten gol tylko jednym trafieniem.

Za tydzień oba zespoły zakończą rundę jesienną. O ile Bayern U17 raczej nie poprawi swojej pozycji w lidze (9. miejsce na 14 zespołów), o tyle ich starsi koledzy mogą wrócić na 1 miejsce w tabeli, gdyż prowadzące z przewagą dwóch punktów VfB Stuttgart zagrało o jeden mecz więcej.