Bayern II z porażką w pierwszym meczu barażowym

Wczorajszego wieczoru odbył się pierwszy pojedynek barażowy o rozgrywki 3. Ligi. Rywalem drugiej drużyny Bayernu Monachium była ekipa VfL Wolfsburg II.

FCB II

VfL Wolfsburg II 3:1 (3:1) FC Bayern II

Niestety tym razem Kwasi Okyere Wriedt i spółka nie podołali zadaniu, albowiem wczorajszego wieczoru podopieczni Holgera Seitza zostali pokonani w pierwszym meczu barażowym z VfL Wolfsburg II. Ostatecznie pojedynek na AOK Stadion Wolfsburg zakończył się klęską monachijczyków 3:1.

Jedyny gol dla drugiej drużyny Bayernu Monachium padł po samobójczym trafieniu Ziegele. Warto wspomnieć, że wszystkie bramki ekipa „Wilków” wpakowała „Bawarczykom” w pierwszych 45 minutach. Choć Hoffmann pokazał się z bardzo dobrej strony i bronił doskonale, to został pokonany przez Rizziego oraz Hanslika (dwukrotnie).

Gratulacje dla Wolfsburga, ponieważ za ich występ w pierwszej połowie wygrali zasłużenie. Na początku byliśmy cały czas spóźnieni o krok. Mogliśmy uniknąć tych straconych bramek. Zbyt bardzo ułatwiliśmy grę rywalom. W drugiej połowie było już lepiej i kontrolowaliśmy grę. Musimy teraz wypocząć, przenalizować wszystko i wyciągnąć odpowiednie wnioski – powiedział Seitz po meczu.

Tempo gry od samego początku było bardzo szybkie. W piątej minucie świetną paradą popisał się golkiper FCB, ale chwilę później Hoffmann skapitulował przy bramce Rizziego. Jakiś czas później bramkarz monachijczyków po raz kolejny uratował kolegów przed utratą kolejnego gola. Podopieczni Seitza odnaleźli się i również zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką rywali, ale brakowało szczęścia i skuteczności… Bliscy wyrównania byli m. in. Davies i Jeong. Niestety w 33. minucie na 2:0 podwyższył Hanslik. W końcówce pierwszej połowy „Bawarczycy” zdobyli bramkę kontaktową za sprawą samobójczego trafienia Ziegele, lecz w doliczonym już czasie gry kropkę nad i postawił Hanslik, który podwyższył na 3:1… W drugiej połowie ekipa z Monachium prezentowała się już lepiej i kontrolowała przebieg spotkania. Wriedt i spółka robili co mogli, ale defensywa VfL II była świetnie zorganizowana w obronie i skutecznie odpierała ataki Bayernu. Mimo starań wynik nie uległ już zmianie i drugi zespół „Die Roten” musiał pogodzić się z porażką.

Przypominamy zarazem, że rewanżowe staracie zaplanowano na 26 maja (początek o 16:00), zaś miejscem spotkania będzie Gruenwalder Stadion w Monachium.

Bramki: 1:0 Rizzi (6’), 2:0 Hanslik (33’), 2:1 Ziegele (44’), 3:1 Hanslik (45’)

FC Bayern II: Hoffmann - Yilmaz, Awoudja, Mai, Koehn - Feldhahn, Shabani - Jeong, Wriedt, Davies - Zirkzee (64’ Rochelt)