Bayern II z porażką na zakończenie roku

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą dwadzieścia trzy oficjalne spotkania w ramach rozpoczętego w lipcu sezonu 2022/2023 w bawarskiej lidze regionalnej.

Viktoria Aschaffenburg 3:2 (1:0) FC Bayern II

Tym razem zawodnicy drugiej drużyny Bayernu Monachium nie mają zbyt wielu powodów do zadowolenia, albowiem w swoim ostatnim meczu w tym roku kalendarzowym, Timo Kern i spółka musieli pogodzić się z porażką z ekipą Viktorii Aschaffenburg.

Koniec końców monachijczycy zostali pokonani 2:3, choć trzeba przyznać, że podopieczni Holgera Seitza do samego końca walczyli, aby uzyskać choć jeden punkt. Jeśli mowa o bramkach dla FCB II, to na listę strzelców wpisali się kolejno Kern oraz Zvonarek.

− To był trzymający w napięciu mecz, na którego zwycięstwo Aschaffenburg zasłużyło. Do 75. minuty lepiej do warunków dostosowali się piłkarze Viktorii. Właściwą mieszankę znaleźliśmy dopiero w końcówce, gdy chłopcy znów próbowali wszystkiego, by odwrócić losy meczu – powiedział po meczu trener Seitz.

Dla monachijczyków była to zarazem ósma porażka w tym sezonie. Póki co „Bawarczycy” w bawarskiej lidze regionalnej zajmują szóste miejsce z dorobkiem 35 punktów i stratą 22 oczek do prowadzących w tabeli zawodników SpVgg Unterhaching. Bilans FCB II to na ten moment 10 zwycięstw, 5 remisy, 8 porażek oraz bramki 52:38.

FC Bayern II:

Schenk - Herold, Janitzek, Morrison, Brueckner - Neziri (63’ Sanyang) - Kern, Zvonarek - Herrmann (63’ Ibrahimovic), Ranos (63’ Segbe), Aitamer.

Bramki:

1:0 Verkaj (16’), 2:0 Baier (58’), 3:0 Laverty (73’), 3:1 Kern (77’), 3:2 Zvonarek (88’).

Zawodników drugiej drużyny Bayernu Monachium czeka teraz dłuższa przerwa świąteczna i zimowa – do akcji podopieczni Holgera Seitza wrócą dopiero 24 lutego 2023 roku, kiedy to rozegrają przełożony niedawno mecz z Turkgucu Muenchen (początek boju zaplanowano o 19:00).

Źródło: FCB.de / Własne