Bayern II z kolejnym ważnym zwycięstwem!

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą kolejne spotkanie w ramach rozpoczętej niedawno rundy wiosennej sezonu 2022/23.

FC Bayern II 3:0 (0:0) TSV Buchbach

Po tym jak w zeszłym tygodniu monachijczycy odnieśli cenne zwycięstwo w boju z Schweinfurtem, tym razem podopieczni Holgera Seitza mierzyli się na własnym podwórku z drużyną TSV Buchbach w ramach 27. kolejki bawarskiej ligi regionalnej.

Koniec końców Bayern II zwyciężył 3:0 i dopisał do swojego dorobku kolejne 3 punkty. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisali się kolejno Grant-Leon Ranos, Yusuf Kabadayi oraz Timo Kern. Dla bawarskiego klubu był to zarazem 13. wygrany bój w tej kampanii ligowej.

− Charakter był taki sam w obu połowach. Jedyną, ale decydującą różnicą było to, że w drugiej połowie wykończyliśmy swoje sytuacje i zdobyliśmy bramki. Mieliśmy jasną strukturę przez cały mecz i bardzo dobrą grę pozycyjną, co pomogło nam bardzo dobrze wejść w pojedynki po stracie piłki. Zakończyliśmy mecz z koncentracją i skupieniem i cały czas mieliśmy kontrolę – powiedział po meczu trener Seitz.

Po rozegraniu dwudziestu pięciu kolejek, monachijczycy zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli bawarskiej ligi regionalnej z dorobkiem 41 punktów – na wynik ten przełożyło się 12 zwycięstw, 5 remisów, 8 porażek oraz bilans bramkowy 57:41.

FC Bayern II:

Huelsmann - Kraetzig, Marusic, Morrison, Brueckner - Kern (74’ Pavlovic), Fukui (74’ Aseko Nkili), Wanner - Aitamer (74’ Segbe), Ranos, Kabadayi.

Bramki:

1:0 Ranos (47’), 2:0 Kabadayi (51’), 3:0 Kern (56’).

Tym razem podopieczni Holgera Seitza nie będą mieli zbyt wiele czasu na przygotowania do kolejnego wyzwania, albowiem już w najbliższą środę monachijczycy zmierzą się na wyjeździe z Turkgucu Muenchen w ramach 22. kolejki bawarskiej ligi regionalnej (zaległy mecz). Początek boju o 18:00.