Bayern II z kolejnym ważnym zwycięstwem

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą czwarte oficjalne spotkanie w ramach rozpoczętego dopiero co sezonu 2022/2023 w bawarskiej lidze regionalnej.

DJK Vilzing 2:3 (1:1) FC Bayern II

Podobnie jak ostatnio, tak i tym razem podopieczni Martina Demichelisa mają powody do zadowolenia po ostatnim pojedynku w bawarskiej lidze regionalnej. W ubiegłą środę piłkarze Bayernu II zanotowali kolejne zwycięstwo w rozgrywkach ligowych.

Zawodnicy FCB II mierzyli się tym razem na wyjeździe z ekipą DJK Vilzing. Spotkanie zakończyło się ostatecznie triumfem monachijczyków, którzy ograli swoich rywali 3:2. Bramki dla bawarskiego klubu zdobyli Ranos (dwukrotnie) oraz Aitamer. Dzięki tej wygranej „Bawarczycy” awansowali na trzecią lokatę w tabeli i tracą obecnie 3 punkty do liderów z Unterhaching.

− Jestem niesamowicie szczęśliwy z powodu tego zwycięstwa. Zaledwie trzy dni temu graliśmy derby, a w niedzielę wracamy do akcji. Dlatego tym bardziej ważne było to zwycięstwo. Vilzing ma bardzo dobry zespół, który byliśmy w stanie pokonać naszym młodym składem. Teraz wracamy zadowoleni do Monachium – powiedział po meczu trener Demichelis.

Choć gospodarze jako pierwsi mogli objąć prowadzenie na początku meczu, to w 12. minucie bramką dla FCB II popisał się Ranos, który uderzył precyzyjnie z 20 metrów. Radość monachijczyków nie trwała jednak zbyt długa, gdyż 5 minut później na 1:1 wyrównał Niedermayer. Do końca pierwszej połowy obie drużyny nie stworzyły już większego zagrożenia i ostatecznie pierwsze 45 minut zakończyło się remisem. Po zmianie stron „Bawarczycy” zaczęli z wysokiego C i zaledwie siedem minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania, Ranos skompletował Doppelpacka. Niestety, ale podopieczni Demichelisa ponownie nie utrzymali zbyt długo prowadzenia – w 60. minucie na 2:2 strzelił Juenger... Mimo wszystko piłkarze z Monachium nie zamierzali się poddawać i walcząc do samego końca, wyrwali ostatecznie 3 punkty drużynie z Vilzing – na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, golem na wagę 3 punktów popisał się Aitamer.

Bayern II: Ballis - Herold, Janitzek, Reinelt, Brueckner - Aydin (88’ Denk), Neziri, Metu (67’ Aitamer), Sanyang (67’ Kraetzig), - Copado, Ranos.

Bramki: 0:1 Ranos (12’), 1:1 Niedermayer (17’), 1:2 Ranos (52’), 2:2 Juenger (60’), 2:3 Aitamer (80’).

Zawodnicy drugiej drużyny Bayernu po krótkim odpoczynku i przygotowaniach, do kolejnego meczu przystąpią już w najbliższą niedzielę, kiedy to podejmą o 14:00 na Gruenwalder Stadion drużynę Viktorii Aschaffenburg (obecnie dziewiąte miejsce w tabeli).