Bayern II z kolejną stratą punktów

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą dziewiąte oficjalne spotkanie w ramach rozpoczętego dopiero co sezonu 2022/2023 w bawarskiej lidze regionalnej.

FC Bayern II 2:2 (1:1) FV Illertissen

Niestety, ale pechowa seria drugiej drużyny Bayernu Monachium trwa w najlepsze... Podobnie jak w ostatnich meczach, tak i tym razem piłkarze FCB II nie byli w stanie ugrać pełnej puli punktów w pojedynku ligowym. W ubiegły piątek Kern i spółka w ramach ósmej kolejki bawarskiej ligi regionalnej zremisowali z ekipą FV Illertissen.

Ostatecznie starcie na Gruenwalder Stadion zakończyło się wynikiem 2:2. Jeśli mowa o bramkach dla monachijczyków, to na listę strzelców wpisali się Fust i Kern. Póki co podopieczni Martina Demichelisa zajmują dziewiąte miejsce w tabeli bawarskiej ligi regionalnej i tracą 9 oczek do liderów z Unterhaching.

– W pierwszej połowie nie zagraliśmy dobrego meczu. W drugiej połowie zmieniliśmy się dwukrotnie i graliśmy lepiej. Jestem bardzo zadowolony z postawy bojowej moich chłopców do końca. Niestety, nie udało nam się odnieść zwycięstwa w końcówce – powiedział po meczu trener Demichelis.

Gospodarze już w 15. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale Ranos został ostatecznie powstrzymany po świetnej indywidualnej akcji. Z kolei w 25. minucie bliski szczęścia był Kern. Niestety, ale w 33. minucie goście objęli prowadzenie. Monachijczycy stracili piłkę na własnej połowie, zaś chwilę później do siatki Mayera trafił Wanner. Chwilę później mogło być 0:2 dla gości, ale golkiper FCB II uratował Janitzka przed samobójczym trafieniem. W końcu w 39. minucie na 1:1 wyrównał Fust. Po zmianie stron podopieczni Demichelisa dali się zaskoczyć i już 3 minuty po wznowieniu gry na 2:1 dla Illterissen strzelił Glessing. Gospodarze nie poddali się jednak i w 62. minucie ponownie wyrównali. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kern. Bayern II miał jeszcze kilka okazji na bramkę, ale skuteczność była momentami wręcz fatalna. W 93. minucie powinno być 3:2 dla bawarskiego klubu, ale próba Kabadayiego zakończyła się niepowodzeniem. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

Bayern II: Mayer - Fust (77' Herold), Janitzek, Tikvic, Brueckner (85' Sanyang) - Aydin, Kern, Lee (85' Metu), Kabadayi, Zvonarek (61' Copado) - Ranos.

Bramki: 0:1 Wanner (33'), 1:1 Fust (39'), 1:2 Glessing (48'), 2:2 Kern (62').

Tym razem podopieczni Martina Demichelisa będą mieli nieco więcej czasu na przygotowania do kolejnego spotkania, albowiem w najbliższą sobotę czeka ich spotkanie ligowe z drużyną FC Augsburg II. Początek tego wyjazdowego starcia o 14:00.

Źródło: FCB.de / Własne