Bayern II rozpoczyna sezon od zwycięstwa

Druga drużyna Bayernu Monachium ma już za sobą pierwsze spotkanie w ramach rozpoczętego dopiero sezonu ligowego 2022/2023.

VfB Eichstaett 0:4 (0:1) FC Bayern II

Zespół prowadzony przez Martina Demichelisa może mieć wielkie powody do dumy, albowiem wczorajszego wieczoru druga drużyna Bayernu rozegrała swoje pierwsze spotkanie ligowe w ramach rozgrywek bawarskiej ligi regionalnej w sezonie 2022/23.

Zawodnicy bawarskiego klubu w pełni zasłużenie pokonali swoich rywali z VfB Eichstaett 4:0 i z miejsca zagwarantowali sobie pierwsze miejsce w tabeli. Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisali się wczoraj Lee (dwukrotnie), Metu oraz Copado.

− Jestem niesamowicie szczęśliwy z powodu tego meczu i tego początku sezonu. Z naszym młodym składem i wieloma nowymi zawodnikami zasłużyliśmy na zwycięstwo. Możemy wrócić do Monachium szczęśliwi – powiedział po meczu Demichelis.

Piłkarze z Monachium bardzo dobrze zaczęli zawody w Eichstaett i już w 8. minucie tuż obok słupka uderzył Metu. Następnie 5 minut później, Copado przebił się skrzydłem do pola karnego i dograł do lepiej ustawionego Lee, który pewnie skierował piłkę do siatki. Gospodarze mogli odpowiedzieć golem w 34. minucie, ale szczęśliwie dla FCB, Pirner uderzył nad bramką. Pod koniec pierwszej połowy bliski szczęścia był jeszcze Copado, ale napastnik nieznacznie się pomylił. Po zmianie stron, monachijczycy wykazali się już lepszą skutecznością, czego efektem było trafienie na 2:0 w 55. minucie – Lee wykorzystał błąd w obronie VfB i skompletował dublet. W ostatnim kwadransie gry na Liqui Moly Stadion, goście dwukrotnie jeszcze odnaleźli drogę do bramki przeciwników – w 77. minucie na 3:0 strzelił Metu, zaś w doliczonym czasie gry kropkę nad i postawił Copado.

Bramki: 0:1 Lee (13’), 0:2 Lee (55’), 0:3 Metu (77’), 0:4 Copado (90’)

Bayern II: Mayer - Herold, Janitzek, Morrison, Brueckner - Metu, Kern (74’ Neziri), Lee (84’ Kraetzig), Aydin (88’ Denk), Sanyang (88’ Fust) – Copado.

Podopieczni Martina Demichelisa na regenerację i odpowiednie przygotowania do kolejnego spotkania będą mieli kilka dni, albowiem 22 lipca monachijczycy rozegrają drugi mecz ligowy z ekipą Ansbach – początek starcia o 18:30.

Źródło: Własne / FCB.de