Bayern II pokonany w derbach Bawarii

Wczoraj druga drużyna Bayernu uległa w Derbach Bawarii z TSV 1860 München 0:2. Szkoleniowiec Bawarczyków, Heiko Vogel, był bardzo zdenerwowany podczas konferencji pomeczowej - miał do tego pełne prawo, gdyż zespół przez niego prowadzony przegrał na własne życzenie.

„Tak naprawdę nawet przez chwilę nie mieliśmy tego spotkania pod kontrolą. Staliśmy się ofiarami deficytu psychicznego” – powiedział Vogel po meczu. Bramkę na 1:0 zdobył już w 11 minucie z rzutu wolnego Nico Karger. Piłka została uderzona precyzyjnie. Bramkarz Bayernu, Andreas Rössl, był bez szans i tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.

Po stracie bramki zawodnicy Bayernu próbowali atakować bramkę rywali, jednakże rezerwy FCB nie były w stanie stworzyć żadnej dogodnej sytuacji. Okazję na zdobycie bramki miał z rzutu wolnego Julian Green w 25 minucie, lecz piłka nie została uderzona w światło bramki. Pięć minut później ten sam zawodnik zainicjował świetną akcję, jednakże bez jakiegokolwiek wsparcia ze strony swoich kolegów stracił piłkę.

Bramkę na 2:0 przed końcem pierwszej połowy miał Nicholas Helmbrecht, jednakże Rössl skutecznie wybronił uderzenie zawodnika TSV. Druga połowa miała należeć do Bawarczyków, lecz zaledwie cztery minuty po wznowieniu przez arbitra gry padła bramka dająca prowadzenie na 2:0. Strzelcem bramki był Nicolas Andermatt.

Gra podopiecznych Heiko Vogela była bardzo zła. Bayern nie był w stanie w jakikolwiek sposób odpowiedzieć na stracone bramki. Nawet w momentach, kiedy rezerwy były przy piłce, nie byli w stanie zrobić czegokolwiek - brakowało pomysłu na grę i zaangażowania. Na całe szczęście mecz zakończył się tylko porażką 0:2.

TSV 1860 München - FC Bayern II 2:0 (1:0)

TSV: Netolitzky - Scheidl, Weber (90' Aigner), Kokocinski, Köppel - Hürzeler, Taffertshofer - Andermatt, Lacazette, Helmbrecht (77' Bachschmid) - Karger (87' Mayer)

Bayern: Rössl - Walter, Strohmaier, Kirchhoff, Friedl - Pantovic (70' Scholl), Weihrauch (55' Bösel), Gaudino, Green - Lappe, Hägler (55' Kurt)

Bramki: 1:0 Karger (11'), 2:0 Andermatt (49')