Bayern II nie zwalnia! Zirkzee z kolejnym trafieniem

Druga drużyna Bayernu Monachium nie ma zamiaru już spuszczać z tonu w tym sezonie ligowym. Celem podopiecznych Holgera Seitza jest oczywiście tylko i wyłącznie awans do 3. Bundesligi.

FCB II

FC Augsburg II 0:3 (0:2) FC Bayern II

W ubiegłą środę podopieczni Holgera Seitza po raz kolejny udowodnili swoją wartość i pokazali się z bardzo dobrej strony. Tym razem monachijczycy mierzyli się w zaległym meczu z ekipą FC Augsburg II. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem „Bawarczyków” 3:0, zaś bramki dla FCB zdobywali kolejno Maxime Awoudja, Kwasi Wriedt oraz Joshua Zirkzee.

Zwycięstwo drugiej drużyny „Dumy Bawarii” sprawiło, że umocnili się oni na pozycji lidera bawarskiej ligi regionalnej. Po dwudziestu trzech kolejkach piłkarze Bayernu zgromadzili na swoim koncie 53 punkty, na co przełożyło się 16 zwycięstw, 5 remisów oraz 2 porażki. Warto zauważyć, że przewaga nad VfB Eichstaett została powiększona do ośmiu oczek.

Oczywiście bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa. Musimy jednak przyznać, że mieliśmy dziś szczęście. W osobie Christiana Fruechtla mieliśmy dziś niesamowitego golkipera, który wybronił kilka okazji FCA. Augsburg dobrze się spisał i utrudniał nam grę – powiedział po meczu Seitz.

Spotkanie nie zaczęło się dobrze dla FCB, albowiem już w 9. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale świetna parada Fruechtla uchroniła klub przed stratą gola. W ofensywie monachijczycy byli bardzo skuteczni, albowiem pierwsza okazja zakończyła się trafieniem Awoudji. Po stracie bramki Augsburg naciskał coraz bardziej i stwarzał sobie kolejne okazje, ale golkiper i defensywa gości spisywała się na medal. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Wriedt. Choć FCA stwarzało większe zagrożenie, to skuteczniejsi pod bramką byli „Bawarczycy”. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie – augsburczycy nacierali, ale Fruechtl bronił doskonale. Na dwanaście minut przed końcem wynik spotkania na 3:0 ustalił Joshua Zirkzee.

Skład FCB II: Fruechtl - Feldhahn, Mai, Awoudja - Nollenberger (57’ Zaiser), Rochelt, Shabani, Koehn - Jeong (87’ Franzke) - Zirkzee (79’ Senkbeil), Wriedt

Bramki: 0:1 Awoudja (19’), 0:2 Wriedt (26’), 0:3 Zirkzee (78’)