Bayern II nie zwalnia! Kolejne zwycięstwo!

Podczas gdy pierwszy zespół Bayernu rozpocznie zmagania w nowym sezonie ligowym dopiero 13 sierpnia, to druga drużyna monachijczyków ma już za sobą dwa spotkania.

FC Bayern II 1:0 (1:0) SV Heimstetten

Druga drużyna Bayernu Monachium pokazała się z bardzo dobrej strony w swoim drugim meczu w ramach nowego sezonu ligowego 2021/22. Rywalem monachijczyków w drugiej kolejce bawarskiej ligi regionalnej była ekipa SV Heimstetten.

Podopieczni Martina Demichelisa nie zawiedli oczekiwań kibiców i zasłużenie pokonali swoich rywali 1:0. Bramką na wagę zwycięstwa popisał się Timo Kern. Na ten moment „Bawarczycy” zajmują drugie miejsce w tabeli IV Ligi (do końca zmagań pozostało 36 kolejek).

− To był dobry występ całego zespołu. Strzeliliśmy na 1:0, a potem świetnie obroniliśmy ten wynik. Kontrolowaliśmy grę i mieliśmy 2 lub 3 wielkie okazje, których jednak nie wykorzystaliśmy. Ponownie zagraliśmy bardzo dobrze przeciwko bardzo dobrej drużynie − powiedział po meczu trener Demichelis.

Jak można było się spodziewać, gospodarze zaczęli bardzo odważnie i już od pierwszych minut starali się napocząć swojego rywala. Dokładnie w 17. minucie monachijczycy wyszli na prowadzenie − Timo Kern wykorzystał podanie Nemanji Motiki i strzelił bramkę na 1:0. Kilkanaście minut później Heimstetten odpowiedziało groźną akcją, ale na posterunku stał Jakob Mayer. W 38. minucie powinno być 2:0, po tym jak świetną akcję w polu karnym przeprowadził Batista-Meier, lecz jego koledzy z boiska zaprzepaścili idealną okazję. W końcówce pierwszej połowy goście mogli wyrównać, ale po raz kolejny świetną paradą popisał się bramkarz Bayernu II.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znaczącej zmianie − monachijczycy w dalszym ciągu prowadzili grę, podczas gdy ich przeciwnicy, kiedy tylko nadarzała się okazja, atakowali bramkę FCB. W 49. minucie gospodarze mogli tylko odetchnąć z ulgą, po tym jak Mwarome strzelił w poprzeczkę. Podopieczni Martina Demichelisa odpowiedzieli z kolei kilkoma groźnymi atakami w następnych kilkunastu minutach − bliski szczęścia był między innymi Motika oraz Vidovic. W 88. minucie powinno być „po zawodach”. Yusuf Kabadayi popisał się świetnym rajdem, ale trafił tylko w boczną siatkę... W doliczonym czasie gry Mamedova mógł podwyższyć jeszcze na 2:0, ale górą był Riedmueller. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i Bayern II zasłużenie zdobył 3 punkty.

Bramki: 1:0 Kern (17')

Bayern II: Mayer - Kehl, Feldhahn, Arrey-Mbi (61' Janitzek), Brueckner (69' Marusic) - Aydin, Metu, Kern (86' Denk) - Batista-Meier, Vidović (69' Kabadayi), Motika (76' Mamedova)

Na przygotowania do kolejnego spotkania podopieczni Martina Demichelisa będą mieli niewiele czasu, albowiem już w najbliższy wtorek, Bayern II zagra na wyjeździe z ekipą Eltersdorf. Początek starcia o 19:00.

Źródło: Własne / FCB.de