Bayern II nie zwalnia! Kolejne zwycięstwo!

Nie dalej jak wczoraj kolejne spotkanie na poziomie 3. Ligi rozegrał zespół rezerw FCB II. Po raz kolejny zespół prowadzony przez Sebastiana Hoenessa wygrał i coraz spokojniej może podchodzić do następnych spotkań.

Waldhof Mannheim 2:3 (1:3) FC Bayern II

Podobnie jak ostatnio i tym razem druga drużyna Bayernu Monachium może mieć powody do dumy, albowiem wczorajszego późnego popołudnia monachijczycy odnieśli kolejne zwycięstwo w tym sezonie ligowym. W starciu 32. kolejki trzeciej ligi, podopieczni Sebastiana Hoenessa pokonali na wyjeździe SV Waldhof Mannheim 3:2.

Bramki dla FCB zdobywali Malik Tillman (dwukrotnie) oraz Chris Richards. Dzięki tej wygranej klub ze stolicy Bawarii umocnił się na pozycji wicelidera (łącznie 54 punkty po trzydziestu dwóch kolejkach) i traci do liderów z Duisburga zaledwie jeden punkt.

‒ Dobrze zaczęliśmy, ale potem straciliśmy bramkę na 1:0. Nasza odpowiedź była niesamowita! Mimo wszystko Mannheim w drugiej połowie było bardzo niebezpieczne. Jestem naprawdę dumny, że chłopcy zdali dziś ten egzamin ‒ powiedział po meczu Hoeness.

Zgodnie z oczekiwaniami druga drużyna Bayernu bardzo dobrze zaczęła zawody w Mannheim. Bliski szczęścia był Tillman oraz Jeong, ale to gospodarze jako pierwsi odnaleźli drogę do bramki. Korte popisał się genialnym uderzeniem zza pola karnego i pozostawił Hoffmanna bez szans na obronę. Monachijczycy odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób! Raptem pięć minut później na 1:1 strzelił Tillman. Kto powiedział jednak, że „Bawarczycy” poprzestaną na jednym trafieniu? W 23. minucie strzelec pierwszego gola wykorzystał idealną centrę Willa i wpakował piłkę do siatki. Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy kropkę nad i postawił Chris Richards. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Bayern II z zasłużonym prowadzeniem 3:1 udał się na przerwę.

W drugiej części meczu nie byliśmy już świadkami tylu bramek, ale mimo wszystko obie ekipy zadbały o emocje do samego końca. Tuż po przerwie powinno być 3:2, ale fenomenalną paradą w sytuacji sam na sam z Korte popisał się Ron-Thorben Hoffmann. W 50. minucie Tillman mógł skompletować hat-tricka, lecz ponownie zabrakło szczęścia. Bayern starał się utrzymać prowadzenie, jednakże gospodarze przy każdej nadarzającej się okazji starali się zagrozić bramce FCB. W 71. minucie kolejną świetną interwencję zaliczył bramkarz gości. Niestety trzy minuty później piłkarze Mannheim wywiedli w pole obronę „Bawarczyków” i za sprawą Flicka trafili na 3:2. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i podopieczni Hoenessa zasłużenie zdobyli 3 punkty.

Bramki: 1:0 Korte (15'), 1:1 Tillman (20'), 1:2 Tillman (23'), 1:3 Richards (39'), 2:3 Flick (74')

Bayern II: Hoffmann - Stanisic (73' Waidner), Feldhahn, Richards, Will (78' Koehn) - Stiller, Zaiser (62' Musiala), Welzmueller, Kern (62' Kuehn) - Jeong, Tillman (73' Booth)

Na przygotowania do kolejnego spotkania podopieczni Sebastiana Hoenessa będą mieli niewiele czasu. Dokładnie w środę o 19:00 piłkarze drugiej drużyny Bayernu zmierzą się na własnym podwórku w pojedynku 33. kolejki z ekipą SV Meppen.

Przy okazji warto wspomnieć, że wczorajszego popołudnia zwycięstwo odniosły też piłkarki FCB, które pokonały na własnym podwórku FF USV Jena 2:0. Obecnie podopieczne Jensa Scheuera zajmują drugie miejsce z dorobkiem 47 punktów i stratą 8 oczek do zawodniczek VfL Wolfsburg.

Źródło: FCB.de / Własne