Bayern II gromi na inaugurację sezonu ligi regionalnej

Choć do rozpoczęcia rozgrywek ligowych w 1. Bundeslidze pozostało jeszcze sporo czasu, to dokładnie wczoraj odbyła się inauguracja nowego sezonu w bawarskiej lidze regionalnej.

Druga drużyna Bayernu Monachium pod wodzą nowego trenera − Holgera Seitza − zaliczyła bardzo dobre wejście w sezon 2018/19. Dokładnie wczoraj o 18:45 odbył się mecz inaugurujący rozgrywki ligowe w lidze regionalnej regionu Bawarii.

Rywalem "Bawarczyków" była ekipa VfB Eichstatt. Ostatecznie Kwasi Okyere Wriedt i spółka rozbili swoich rywali aż 5:1, zaś bardzo dobry występ zaliczył przede wszystkim 18-letni Woo-yeong Jeong, który dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców we wczorajszym meczu wyjazdowym FCB.

Zespół prowadzony przez nowego trenera strzelanie rozpoczął już w 2. minucie, kiedy bramkę na 0:1 zdobył Adrian Fein. Gospodarze nie czekali zbyt długo i odpowiedzieli trafieniem na 1:1 w 27. minucie starcia za sprawą Juliana Kuegla. Bayern nie poddawał się jednak i kilka minut później swojego pierwszego gola zdobył wspomniany wyżej Koreańczyk.

Po zmianie stron "Bawarczycy" zagrali wręcz koncertowo aplikując swoim rywalom jeszcze trzy bramki − do siatki gospodarzy trafiali kolejno Alexander Nollenberger (50'), Jeong (66') and Kwasi Wriedt (68'). Piłkarze Eichstatt próbowali jeszcze odpowiedzieć, lecz nadaremnie, gdyż ze swoich obowiązków wzorowo wywiązywał się Fruechtl.

Oczywiście jesteśmy zadowoleni, że zaczęliśmy sezon tak dobrze. Drużyna była już dziś w stanie pokazać nad czym pracowaliśmy w okresie przygotowawczym. Nadal mamy do poprawy kilka elementów. Najważniejsze jednak, że zasłużenie wygraliśmy i możemy się wzorować na tej wygranej − powiedział trener, Holger Seitz.

Seitz swoich podopiecznych ustawił w systemie 4-2-3-1 z Wriedtem na szpicy. Warto zauważyć, że na ławce rezerwowych znalazł się 17-letni Oliver Batista Meier, który nie otrzymał jednak szansy na pokazanie sie na boisku.

VfB Eichstatt 1:5 (1:2) FC Bayern II

Bramki: 0:1 Fein (2'), 1:1 Federl (27'), 1:2 Jeong (35'), 1:3 Nollenberger (50'), 1:4 Jeong (66'), 1:5 Wriedt (68'/Rzut karny)

Bayern: Fruechtl, Tuerkkalesi (85' Senkbeil), Feldhahn, Meier, Koehn, Welzmueller, Will (77'Zaiser) - Jeong (73' Lange), Fein, Nollenberger, Wriedt