DieRoten.pl
Reklama

Bayern i inne kluby pytają o Simonsa

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Bardzo możliwe, że nadchodzące letnie okienko transferowe będzie jednym z najciekawszych w historii Bayernu Monachium.

Zarówno Max Eberl, jak i również inni szefowie Bayernu zapowiedzieli już, że ekipę rekordowego mistrza Niemiec czeka niemała przebudowa, co wiąże się nie tylko ze wzmocnieniami, jak i również odejściami.

Co do potencjalnych transferów do bawarskiego klubu, jednym z głównych celów transferowych monachijczyków ma być Xavi Simons (wypożyczony do RB Lipsk z Paris Saint-Germain), na temat którego spekuluje się już od kilku tygodni w kontekście możliwych przenosin na Allianz Arenę w Monachium.

Jak poinformował ostatnio francuski „L’Equipe”, wiele ekip pytało już paryżan o młodego Holendra – oprócz „Bawarczyków”, swoje zainteresowanie wyrazili również chociażby sternicy Arsenalu, Manchesteru City oraz Manchesteru United. Stanowisko PSG ma być jednak jasne w tym temacie.

Mówi się, że mistrzowie Francji nie zgodzą się na sprzedaż pomocnika tego lata, jako że na mocy zawartej umowy, duża kwota z tytułu opłaty transferowej trafiłaby do PSV Eindhoven w przypadku sprzedaży przed zimą 2025 roku. Tym samym najpewniejszym scenariuszem jest wypożyczenie z opcją wykupu.

Simons zdecyduje

Dla samego zawodnika kolejne wypożyczenie i pozostanie w Bundeslidze jest jak najbardziej wyobrażalne, albowiem Simons chciałby zaznać stabilności i zadomowić się w niemieckiej ekstraklasie. Finalna decyzja ma zapaść dopiero po EURO 2024.

Warto przy okazji podkreślić, że na mocy kontraktu Xaviego z PSG, Holender będzie miał wiele do powiedzenia w kwestii swojego nowego klubu.

Źródło: L'Equipe
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...