Bayern gromi w meczu towarzyskim

Pierwszy mecz towarzyski podcas zimowego zgrupowania Bayernu Monachium wypadł bardzo dobrze. Bawarczycy pokonali bowiem rywala Al Ahli 6:0, a prowadzenie podopiecznym Juppa Heynckesa dał nowy nabytek Sandro Wagner.

Potyczka pomimo ostatecznego wyniku, nie zapowiadała się na łatwy pojedynek. Co prawda Bawarczycy od samego początku byli stroną przeważającą i tworzyli sobie wiele okazji, jednak przez długi czas nie byli w stanie pokonać golkipera rywali.

Tylko były napastnik TSG Hoffenheim miał przynajmniej trzy okazje na wpisanie się na listę strzelców. Obrońcy Al Ahli wybijali również futbolówkę z liniii bramkowej po strzale James Rodrigueza. Szczęście Mistrzom Niemiec dopisało wreszcie w 38. minucie, kiedy po uderzeniu głową Wagner dał prowadzenie 1:0. Przed zejściem do szatni kolejne okazje mieli Thomas Muller i James.

Po zmianie stron i prawie całego składu (pozostał jedynie Corentin Tolisso), ze skutecznością było już zdecydowanie lepiej. Już w 52. minucie było 2:0 po golu byłego zawodnika Olympique Lyon, zaś chwilę później z rzutu rożnego przed pole karne podał Arturo Vidal, a z pierwszej piłki uderzył Arjen Robben. Futbolówka wpadła do siatki, co wprowadziło w euforię miejscowych fanów.

Bayern nabierał wiatru w skrzydła, czego efektem były kolejne akcje bramkowe. Najpierw bramkę na swoim koncie zapisał Kingsley Coman, zaś na 5:0 podwyższył Niklas Dorsch. Rezultat spotkania na chwilę przed końcem pojedynku ustalił Niklas Sule (88.).

Al Ahli - FC Bayern 0:6 (0:1)

Pierwsza połowa: Ulreich – Götze, Boateng, Friedl, Alaba – Tolisso, Rudy, James - Müller, Wagner, Ribery
Druga połowa: Starke – Rafinha, Mai, Süle, Bernat – Dorsch, Martinez, Vidal – Robben, Tolisso, Coman

Gole: 1-0 Wagner (38'), 2-0 Tolisso (52'), 3-0 Robben (58'), 4-0 Coman (69'), 5-0 Dorsch (74'), 6-0 Süle (88')